Dania: kolejny gol polskiego snajpera. Może być pewny powołania od Adama Nawałki

Kamil Wilczek strzelił bramkę dla Broendby w niedzielnym meczu 15. kolejki ALKA Superliga z AaB. Polak do siatki rywali trafił w drugiej połowie, a jego drużyna zwyciężyła 2:0.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek
Kamil Wilczek tradycyjnie pojawił się w wyjściowym składzie Broendby IF, a jego zespół rywalizował o to, żeby zmniejszyć rozmiary straty do lidera ligi FC Kopenhaga.

Już w czwartej minucie Joakim Maehle zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł najlepszy strzelec ligi Teemu Pukki i okazji nie zmarnował.

Na drugą bramkę trzeba było czekać do 61. minuty, gdy właśnie Wilczek wykorzystał podanie od Pukkiego i podwyższył prowadzenie.

120 sekund później Polaka na murawie już nie było. Został zmieniony przez Jana Klimenta. Broendby zwyciężyło 2:0.

Dla Wilczka był to gol numer osiem w obecnych rozgrywkach. Przełamał też małą niemoc, ponieważ nie trafił w dwóch wcześniejszych kolejkach.

Wilczek przy takiej formie, problemach zdrowotnych Arkadiusza Milika i niejasnej sytuacji Łukasza Teodorczyka, może być pewien, że otrzyma powołanie od Adama Nawałki na mecz z Rumunią w eliminacjach do mistrzostw świat.

Czy Wilczek zagra z Rumunią 11 listopada?