Goal.com: Lewandowski piłkarzem meczu

Dwa gole Roberta Lewandowskiego zapewniły Bayernowi Monachium wyjazdowe zwycięstwo nad PSV Eindhoven (2:1) i awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Serwis goal.com wybrał polskiego napastnika najlepszym piłkarzem meczu.

Maciej Rowiński
East News / AP Photo/Matthias Schrader

Mistrzowie Niemiec po 15 minutach przegrywali w Eindhoven po golu Santiago Ariasa, ale wtedy zapędy gospodarzy ostudził Robert Lewandowski. Polski napastnik był bardzo aktywny, cały czas szukał gry i nie dawał chwili wytchnienia obrońcom PSV.

W pierwszej połowie "Lewy" pewnie wykorzystał rzut karny, a w drugiej przesądził losy meczu, urywając się obrońcy i z bliskiej odległości pakując piłkę do siatki. Nic dziwnego, że serwis goal.com wybrał go najlepszym piłkarzem meczu. W pięciogwiazdkowej skali, Lewandowskiemu przyznano cztery gwiazdki.

"Z zimną krwią wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu. Po przerwie przesądził o ważnej wygranej. Pod koniec trafił jeszcze w poprzeczkę" - czytamy na goal.com.

Po czterech kolejkach Ligi Mistrzów Bayern Monachium z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w grupie D. Z kompletem zwycięstw prowadzi Atletico Madryt.

Kto zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów?