Bart Ramselaar: Robert Lewandowski jest znakomity

Pomocnik PSV Eindhoven Bart Ramselaar nie krył podziwu dla Roberta Lewandowskiego po meczu z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Polski napastnik strzelił dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1 (1:1).

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / PAP/EPA/JERRY LAMPEN

PSV Eindhoven znakomicie rozpoczęło spotkanie z Bayernem Monachium, bo w 14. minucie wyszło na prowadzenie po golu Santiago Ariasa. Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać wyniku do końcowego gwizdka. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego.

Polski napastnik, który w weekend strzelił dwa gole w spotkaniu z FC Augsburg, także na Philips Stadium ustrzelił dublet. Najpierw wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Davida Alaby.

Pod wrażeniem występu naszego rodaka był Bart Ramselaar. Pomocnik PSV wyznał, że po spotkaniu wymienił się koszulkami z napastnikiem Bayernu.

- To naprawdę znakomity napastnik - ocenił 20-latek, nie kryjąc radości że to z nim Polak wymienił się trykotami. - Jestem całkiem zadowolony ze swojej gry, mimo trochę nerwowego początku. Starałem się ze wszystkich sił - dodał Holender.

Po porażce z Bayernem PSV nie ma już szans na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów i będzie walczyło z FK Rostów o trzecie miejsce gwarantujące grę wiosną w Lidze Europy. Na dwie kolejki przed końcem obie drużyny mają na koncie po jednym punkcie.

Czy Bayern Monachium wygra obecną edycję Ligi Mistrzów?