Lech Poznań już na 5. miejscu i goni lidera, zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

Dzięki efektownej wygranej 5:0 z Ruchem Chorzów Lech Poznań ma już 22 punkty i awansował na 5. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Nenada Bjelicy zmniejszyli dystans do lidera.

Szymon Mierzyński
PAP / PAP/Jakub Kaczmarczyk
Od 1. lokaty Kolejorza dzieli aktualnie siedem oczek, ale od otwierającego podium KGHM Zagłębia Lubin już tylko dwa.

Dużo gorsze są informacje dla Niebieskich, którzy na pewno spędzą przerwę reprezentacyjną w strefie spadkowej. Niewykluczone też, że wylądują na ostatniej pozycji, bo Górnik Łęczna i Korona Kielce, które także mają po 14 punktów, dopiero rozegrają swoje mecze w ramach 15. kolejki.

W piątek - po serii czterech spotkań bez zwycięstwa - połowicznie przełamała się Wisła Płock, która po remisie z Arką Gdynia (0:0) ma teraz dwa oczka przewagi nad zagrożonymi miejscami.