500 goli Leo Messiego dla Barcelony

Pół tysiąca goli zdobył Leo Messi w barwach Barcelony. Najlepszy strzelec w historii klubu z Katalonii swoją bramkę numer 500 dla Barcy zdobył w ligowym spotkaniu z Sevillą (2:1).

Maciej Rowiński
PAP/EPA / PAP/EPA/PETER POWELL

Argentyńczyk od lat udowadnia, że jest najlepszym piłkarzem w historii Barcelony. Pod względem liczby bramek najlepszym strzelcem został już w marcu 2012 roku, wyprzedzając Cesara, który w Barcelonie grał w latach 1939-55 i zdobył 232 gole.

Po niespełna pięciu latach od objęcia pozycji lidera w klubowym rankingu, Lionel Messi dołożył kolejnych 267 goli, osiągając kosmiczną liczbę 500 trafień. Na pół tysiąca bramek składa się 469 goli w oficjalnych meczach i 31 w spotkaniach towarzyskich.

Jubileuszowe trafienie Argentyńczyk zaliczył w niedzielę, w wyjazdowym meczu z Sevillą. Messi doprowadził do remisu tuż przed przerwą, zwycięską bramkę w drugiej połowie zdobył Luis Suarez.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)