Serie A: pewna gra Wojciecha Szczęsnego i zwycięstwo AS Roma

Piłkarze AS Roma wygrali 3:0 z Bologna FC i pozostali wiceliderami Serie A. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, a bohaterem wieczoru został autor hat-tricka Mohamed Salah.

PAP/EPA

Piłkarze Bologna FC próbowali zaskoczyć stołeczną drużynę tak samo jak zrobiła to w czwartek Austria Wiedeń. Właśnie przyjezdni przeprowadzili pierwsze niebezpieczne akcje, a Ladislav Krejci główkował obok słupka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. AS Roma potrzebowała trochę czasu, by przejąć kontrolę nad wydarzeniami, ale kiedy już to zrobiła, szybko wyszła na prowadzenie. W 13. minucie Mohamed Salah strzelił celnie na 1:0 po podaniu Diego Perottiego.

Bramki AS Roma pilnował tradycyjnie w meczu Serie A Wojciech Szczęsny, który odpoczywał w środku tygodnia. Polak radził sobie ze strzałami rywali, a raz zdał egzamin z koncentracji i szybkości, gdy musiał wygarnąć piłkę sprzed rozpędzonego Umara Sadiqu po ryzykownym podaniu od partnera.

Dużo zamieszania na połowie Bologna FC robili przede wszystkim Diego Perotti oraz Mohamed Salah. Ten drugi w 62. minucie strzelił gola, który uspokoił mecz z perspektywy rzymian. Egipcjanin wybiegł sam na sam z bramkarzem i zakończył pojedynek dobrym strzałem na 2:0. Salah został bohaterem wieczoru, a swój występ ukoronował hat-trickiem, którego skompletował w 72. minucie, dobijając uderzenie Edina Dzeko.

Dzięki kompletowi punktów AS Roma pozostała wiceliderem Serie A. Do najlepszego w tabeli Juventusu Turyn traci cztery punkty. Kolejne czyste konto w tym sezonie zachował Szczęsny.

AS Roma - Bologna FC 3:0 (1:0)
1:0 - Mohamed Salah 13'
2:0 - Mohamed Salah 62'
3:0 - Mohamed Salah 71'

Roma: Wojciech Szczęsny - Bruno Peres (77' Gerson), Antonio Ruediger (57' Leandro Paredes), Federico Fazio, Juan Jesus - Daniele De Rossi, Kevin Strootman - Mohamed Salah (85' Stephan El Shaarawy), Radja Nainggolan, Diego Perotti - Edin Dzeko.

Bologna: Angelo Da Costa - Emil Krafth, Alex Ferrari, Filip Helander, Adam Masina (84' Vasilis Torosidis) - Adam Nagy, Federico Viviani, Saphir Taider (65' Erick Pulgar) - Blerim Dzemaili, Umar Sadiq (50' Mattia Destro), Ladislav Krejci.

Żółta kartka: Paredes (Roma).

Sędzia: Piero Giacomelli.