PE: Groclin wywalczył awans na wyjeździe

Pomimo przeciętnego występu w pierwszym meczu i remisie 2:2, piłkarze Groclinu wyszli na boisko w Wodzisławiu Śląskim zmobilizowani i zdołali pokonać Odrę 2:1, zapewniając sobie awans do półfinału Pucharu Ekstraklasy. W kolejnej fazie rozgrywek zespół Jacka Zielińskiego zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Szymon Mierzyński

Obrońca trofeum przystąpił do rewanżu w niepełnym składzie. Szkoleniowiec biało-zielonych dokonał wielu zmian w porównaniu do bardzo udanych ligowych spotkań z Legią Warszawa i PGE GKS Bełchatów. W bramce Dyskobolii stanął Michał Gliwa, w obronie pojawili się: Arkadiusz Gołąb, Azer Sasha Yunisoglu, a nawet nominalny pomocnik Jarosław Lato. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymał również Filip Ivanovski. Odra z kolei zagrała w optymalnym zestawieniu, dlatego tym bardziej przebieg gry mógł dziwić. Stroną dominującą byli bowiem piłkarze z Wielkopolski, którzy sprawiali wrażenie drużyny bardziej zdeterminowanej.

W 40. minucie po akcji Piotra Piechniaka i skutecznym strzale Szymona Kaźmierowskiego biało-zieloni objęli prowadzenie. Cieszyli się z niego jednak zaledwie cztery minuty, bowiem jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się, prezentujący ostatnio rewelacyjną skuteczność, Iljan Micanski. Bułgar wykorzystał rzut podyktowany za nieprzepisowe zagranie Błażeja Telichowskiego.

Remis 1:1, którym zakończyła się pierwsza część spotkania, dawał awans gospodarzom. Po zmianie stron jednak przyjezdni zdołali dopiąć swego i w końcowych minutach zdobyli zwycięską bramkę. Na listę strzelców wpisał się tym razem Piechniak, który zamienił na gola dośrodkowanie Jarosława Lato. Asystent w tej akcji zrehabilitował się w ten sposób za sytuację z 80. minuty, kiedy to zmarnował rzut karny, przegrywając pojedynek z golkiperem Odry, Adamem Stachowiakiem. W międzyczasie obrońca gospodarzy, Błażej Radler otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i wodzisławianie kończyli mecz w osłabieniu.

Wynik 1:2 nie uległ już zmianie i to podopieczni Jacka Zielińskiego mogli cieszyć się z awansu do półfinału Pucharu Ekstraklasy, w którym zmierzą się Górnikiem Zabrze.

Odra Wodzisław - Groclin Grodzisk Wlkp. 1:2 (1:1)
0:1 - Kaźmierowski 40'
1:1 - Micanski (k.) 44'
1:2 - Piechniak 84'

Pierwszy mecz: 2:2; awans: Groclin.

W 80. minucie Jarosław Lato (Groclin) nie wykorzystał rzutu karnego (Adam Stachowiak obronił).

Odra Wodzisław: Stachowiak - Hinc, Dudek (53' Cichy), Radler, Kokoszka, Kuranty, Biskup (86' Jakosz), Woś, Rygel (63' Szary), Seweryn (68' Socha), Micanski.

Groclin Grodzisk Wlkp.: Gliwa - Gołąb (83' Żyła), Telichowski, Yunisoglu, Lato, Piechniak, Świerczewski, Majewski, Rocki (90' Olejniczak), Ivanovski, Kaźmierowski (67' Kłodawski).

Żółte kartki: Kokoszka, Radler (Odra) oraz Rocki, Telichowski, Lato (Groclin).

Czerwona kartka: Radler /82' za drugą żółtą/ (Odra).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).