Sparingowo: pewne zwyciestwo Legii Warszawa

Piłkarze Jacka Magiery podczas przerwy na reprezentacje rozegrali mecz towarzyski. Legia Warszawa w czwartek pokonała I-ligową Pogoń Siedlce 4:1.

Jakub Artych
PAP / Bartłomiej Zborowski
Czwartkowy pojedynek był ukoronowaniem coraz lepszej współpracy obu klubów. Zdecydowanym faworytem była oczywiście Legia Warszawa, która na boisku potwierdziła swoją wyższość. Pierwsza połowa niespodziewanie zakończyła się jednak remisem 1:1. Podopieczni Jacka Magiery mieli problem ze skutecznością, a kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał Aleksandar Prijović.

Zawodnicy z Siedlec byli poniekąd skazani na pożarcie. Piłkarze Dariusza Banasika przez cały mecz starali się jednak grać krótkimi podaniami i wyprowadzać oskrzydlające akcje. Po jednej z nich w sytuacji sam na sam znalazł się Grzegorz Tomasiewicz, który pewnym strzałem pokonał Radosława Cierzniaka.

Pogoń Siedlce - Legia Warszawa 1:4 (1:1)
0-1 - Hamalainen 19'
1-1 - Tomasiewicz 30'
1-2 - Prijović 46'
1-3 - Lewandowski 50' (sam)
1-4 - Langil 90'

Pogoń: Rafał Misztal (46' Przemysław Frąckowiak) - Tomasz Lewandowski (76' Michał Panufnik), Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła (46' Łukasz Wójcik) - Damian Świerblewski (46' Piotr Krawczyk), Daniel Dybiec (84' Sebastian Krawczyk), Marcin Burkhardt (68' Dominik Barciak), Grzegorz Tomasiewicz (46' Marcin Paczkowski), Michał Bajdur (57' Alban Sulejmani) - Piotr Kurbiel (46' Daniel Gołębiewski; 84' Maciej Wojczuk).

Legia: (I połowa) Radosław Cierzniak - Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Jakub Rzeźniczak - Michał Kucharczyk, Miroslav Radović, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme - Kasper Hamalainen, Aleksandar Prijović.

(II połowa) Radosław Majecki - Tomasz Nawotka, Adrian Małachowski, Maciej Dąbrowski, Łukasz Broź - Bartłomiej Urbański, Michał Kopczyński, Stojan Vranjes, Michaił Aleksandrow, Steeven Langil - Aleksandar Prijović.

Żółte kartki: Chyła, P. Krawczyk (Pogoń) oraz Prijović (Legia).

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce).

Widzów: 3000.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?