El. MŚ: Hiszpania - Macedonia: mocna końcówka Hiszpanów

Reprezentacja Hiszpanii długo męczyła się z Macedonią. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, później dołożyli kolejne trafienie, a w końcówce pogrążyli rywala zwyciężając ostatecznie 4:0.

Michał Piegza
PAP/EPA / JULIEN WARNAND

Zgodnie z oczekiwaniami od początku przewaga należała do gospodarzy, ale to Macedończycy mogli objąć prowadzenie. W 5. minucie po wrzutce z rogu Enisa Bardhiego, do piłki doszedł Darko Velkoski, ale świetnie w bramce zachował się David de Gea.

Hiszpanie na pierwszą dobrą okazję bramkową czekać musieli do 22. minuty. Wówczas w świetnej sytuacji znalazł się Alvaro Morata, ale lepszy okazał się Igor Aleksovski. Chwilę później golkiper ponownie obronił strzał Hiszpana.

Gospodarze prowadzenie objęli w 34. minucie. Dani Carvajal dośrodkował, a Darko Velkoski niefortunnie głową wbił piłkę do własnej bramki. Na kolejną klarowną okazję Hiszpanie musieli czekać do zmiany stron. W 47. minucie po raz kolejny uderzał Morata, ponownie jednak lepszy okazał się bramkarz gości.

Chwilę później po drugiej stronie boiska błąd popełnił Marc Bartra, który jednak naprawił swój błąd wybijając piłkę sprzed bramki po technicznym uderzeniu rywala. Hiszpanie drugiego gola zdobyli w 63. minucie. David Silva urwał się rywalom w polu karnym, zagrał wzdłuż pola bramkowego do Vitolo, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Siedem minut po stracie bramki kontakt mogli złapać Macedończycy. Z dystansu groźnie uderzył Bardhi, De Gea zdołał odbić piłkę. Gospodarze do pracy wzięli się w końcówce, wykorzystując zmęczenie rywali. W 84. minucie Carvajal dograł do Nacho Monreala, a ten wbił piłkę do siatki gości. Kilkadziesiąt sekund później rezultat ustalił rezerwowy Aritz Aduriz wykańczając akcję i dokładne dogranie Silvy.

Hiszpania - Macedonia 4:0 (1:0)
1:0 - Velkoski (sam.) 34'
2:0 - Vitolo 63'
3:0 - Monreal 84'
4:0 - Aduriz 85'

Hiszpania: David de Gea - Dani Carvajal, Marc Bartra, Nacho, Nacho Monreal, Thiago Alcantara, Sergio Busquets, Koke (72' Isco) - Vitolo (87' Jose Callejon), Alvaro Morata (60' Aritz Aduriz), David Silva.

Macedonia: Igor Aleksovski - Darko Velkoski, Daniel Mojsov, Kire Ristevski, Stefan Ristovski, Feran Hasani (87' Nikola Gjorgjev) - Enis Bardhi, Stefan Spirovski (60' Leonard Zhuta), Egzijan Alioski - Goran Pandev, Ilija Nestorovski (81' Besart Ibraimi).

Żółta kartka: Alioski (Macedonia).

Sędzia: Robert Schoergenhofer (Austria).