Premier League: Bezcenne zwycięstwo drużyny Artura Boruca, pech Łukasza Fabiańskiego

Swansea City było o krok od sprawienia sensacji i pokonania na wyjeździe Evertonu. Ekipa Łukasza Fabiańskiego nie dowiozła jednak prowadzenia 1:0, tracąc gola w 90. minucie. Po pełną pulę, lecz bez udziału Artura Boruca sięgnęło AFC Bournemouth.

Szymon Mierzyński
East News / Kieran McManus / BPI/
Łabędzie prowadziły od 41. minuty po trafieniu Gylfiego Sigurdssona z rzutu karnego i długo wydawało się, że wytrwają z tym wynikiem do ostatniego gwizdka. W samej końcówce punkt dla The Toffees uratował jednak Seamus Coleman, który główkował w zamieszaniu podbramkowym na tyle precyzyjnie, że Łukasz Fabiański był bezradny.

Remis sprawia, że Swansea City ma tylko sześć oczek i zajmuje ostatnie miejsce. O niebo lepiej wygląda sytuacja AFC Bournemouth. Drużyna Artura Boruca (Polak nie grał ze względu na kontuzję) odniosła arcyważne zwycięstwo 1:0 ze Stoke City. Decydującego gola strzelił w pierwszej połowie Nathan Ake. Tuż po przerwie najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Bojan Krkić, który z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Po sobotnim triumfie podopieczni Eddiego Howe'a mają już piętnaście punktów.

Po raz pierwszy w obecnym sezonie do meczowej osiemnastki Leicester City załapał się Marcin Wasilewski. Polak spędził 90 minut na ławce rezerwowych, a jego koledzy ulegli na wyjeździe Watfordowi 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszym kwadransie.

Z dna ligowej tabeli wydostał się Sunderland. Czarne Koty w starciu słabeuszy rozbiły u siebie Hull City aż 3:0. Na początku drugiej części rywalizacja została przerwana, bo na Stadium of Light zgasły światła. Z awarią uporano się jednak dość szybko.