GKS Katowice - Chrobry: katowiczanie wygrali, a lider czuje ich oddech

Piłkarze GKS Katowice pokonali 2:1 Chrobrego Głogów na koniec piłkarskiego roku i zimują ze stratą tylko punktu do lidera Chojniczanki Chojnice.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Piłkarze GKS Katowice poznali przed meczem wynik Chojniczanki Chojnice. Lider zremisował 1:1 ze Stomilem Olsztyn, więc drużyna ze Śląska mogła zmniejszyć stratę do chojniczan. Od początku GieKSa próbowała przekuć atut własnego boiska w prowadzenie. Wymieniała dużo podań, miała stałe fragmenty, ale na konkret pod bramką Chrobrego Głogów trzeba było poczekać.

W 15. minucie akcję rozegrali składnie napastnicy Grzegorz Goncerz i Mikołaj Lebedyński, a ten drugi strzelił blisko słupka. W 23. minucie Paweł Szołtys mógł mieć świetną szansę na zdobycie gola, gdyby dotarło do niego podanie od Alana Czerwińskiego. Zarysowała się przewaga katowiczan, ale nie na długo. Przed przerwą Chrobry wysłał dwa sygnały, że trzeba na niego uważać.

Skórę katowiczan ratował bramkarz Mateusz Abramowicz, który najpierw zatrzymał strzał głową Pawła Wojciechowskiego, a w 43. minucie zarówno próbę Danielaka, jak i dobitkę Wojciechowskiego. Gdyby nie interwencje Abramowicza, GieKSa musiałaby gonić wynik po przerwie.

Chrobry nie miał równie pewnego bramkarza. W 61. minucie Karol Szymański mógł dwukrotnie przerwać atak GieKSy, ale nie zrobił tego, a kara za błąd po wrzucie z autu była surowa. Gola na 1:0 zdobył Damian Garbacik. Piąty kwadrans spotkania rozpoczął się i zakończył trafieniem. Do remisu doprowadził Michał Ilków-Gołąb. Ponownie gola zdobył obrońca i ponownie po stałym fragmencie.

Lepszego w tym spotkaniu wyłoniła gorąca końcówka. Ze zwycięstwa na koniec piłkarskiego roku cieszył się GKS Katowice. W 84. minucie Tomasz Foszmańczyk ustalił wynik na 2:1 strzałem z rzutu karnego, a sędzia podyktował jedenastkę po zagraniu ręką Seweryna Michalskiego, który nieprzepisowo blokował uderzenie Grzegorza Goncerza.

GKS Katowice - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)
1:0 - Damian Garbacik 61'
1:1 - Michał Ilków-Gołąb 75'
2:1 - Tomasz Foszmańczyk (k.) 84'

GKS: Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Damian Garbacik, Oliver Praznovsky, Dawid Abramowicz - Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zajder (80' Andreja Prokić), Paweł Szołtys (72' Łukasz Pielorz) - Grzegorz Goncerz, Mikołaj Lebedyński (89' Krzysztof Wołkowicz).

Chrobry: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Seweryn Michalski, Kamil Szubertowski (87' Maciej Kona) - Bartosz Kwiecień (64' Sebastian Bonecki), Mateusz Machaj - Bartosz Machaj (64' Konrad Kaczmarek), Łukasz Szczepaniak, Karol Danielak - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Czerwiński (GKS) oraz Szubertowski, Michalski (Chrobry).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Czy GKS Katowice zakończy sezon na szczycie tabeli?