Premier League: Jose Mourinho wyrzucony na trybuny, Manchester United bez zwycięstwa

Manchester United nie potrafił wygrać z West Ham United w meczu 13. kolejki Premier League. Na Old Trafford zremisował 1:1, a na trybuny został wyrzucony Jose Mourinho.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Clive Brunskill
Wayne Rooney mimo iż strzelił bramkę w czwartek w Lidze Europy i dołożył do swojego dorobku asystę, to zasiadł jedynie na ławce rezerwowych obok m.in. Bastiana Schweinsteigera, który znalazł się na niej pierwszy raz w sezonie.

Już po upływie 90 sekund goście prowadzili. Dimitri Payet dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, gdzie Diafra Sakho wygrał pojedynek ze Zlatanem Ibrahimoviciem i z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Czerwone Diabły wyrównały w 21. minucie. Paul Pogba zauważył, że Zlatan zrobił ruch w polu karnym WHU i "miękko" dograł za linię obrony, a Szwed tylko dołożył głowę i był już remis 1:1.

W pierwszej połowie na trybuny wyleciał Jose Mourinho, który ze wściekłością kopnął w butelkę wody po tym jak sędzia ukarał Paula Pogbę żółtą kartkę za próbę wymuszenia faulu.

Druga połowa przyniosła sporo emocji, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Młoty nie cofnęły się pod własne pole karne, ale same również bardzo groźnie atakowały rywali.

Piłka raz znalazła się w siatce WHU, gdy po strzale Henricha Mchitarjana trafiła w słupek i poleciała do Jesse'ego Lingarda. Ten był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i do czwartego Arsenalu Man Utd traci już osiem punktów.

Manchester United - West Ham United 1:1 (1:1)
0:1 - Diafra Sakho 2'
1:1 - Zlatan Ibrahimović 21'

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian - Herrera, Pogba - Lingard (85' Fellaini), Mata (65' Mchitarjan), Rashford (65' Rooney) - Ibrahimović.

WHU: Randolph - Kouyate, Collins, Ogbonna - Antonio, Obiang, Noble, Cresswell - Lanzini (75' A.Ayew), Payet - D.Sakho (66' A. Fletcher).

Żółte kartki: Pogba, Valencia (Man Utd) oraz Cresswell (WHU).

Sędzia: Jonathan Moss.

***

W innym meczu rozgrywanym o tej samej porze Southampton pokonało na St Marys Stadium Everton 1:0. Gola strzelił niezawodny w tym sezonie Charlie Austin i dzięki temu Święci awansowali na dziesiątą lokatę. Warto dodać, że bramka padła już w pierwszej minucie spotkania.

Southampton - Everton 1:0 (1:0)
1:0 - Charlie Austin 1'