Lotto Ekstraklasa: KGHM Zagłębie Lubin przerwało fatalną serię

KGHM Zagłębie Lubin wygrało już piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie w Lotto Ekstraklasie. W piątek ograło Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Jedynego gola zdobył Adam Buksa.

Bartosz Zimkowski
PAP / Jacek Bednarczyk

Piotr Stokowiec po trzech z rzędu porażkach przemeblował swój skład. Do bramki wrócił Martin Polacek, a pierwszy raz w wyjściowym składzie zagrał Adam Buksa.

Ściągnięty latem z Lechii Gdańsk zawodnik szybko otworzył wynik spotkania. Po długim podaniu zgrał piłkę głową do Łukasza Janoszki. Ten odegrał ją do Dorde Cotry. Serb rzucił okiem na rozkład sił w polu karnym miejscowych i dojrzał tego, co mu podawał. Janoszka nie był jednak w stanie przyjąć piłki, którą ostatecznie z pięciu metrów do bramki skierował Adam Buksa. Był to jest pierwszy gol w barwach Zagłębia Lubin.

W pierwszej połowie Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie była w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Martina Polacka. Miedziowi także nie kwapili się do szarży i do przerwy gole już nie padły.

Po zmianie stron było więcej okazji strzeleckich. Mieli je zarówno gospodarze, jak i goście. Świetnymi interwencjami popisywał się Krzysztof Pilarz, a Bruk-Bet jak już zagrażał bramce Martina Polacka, to uderzał jednak niecelnie.

Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 1:0 i przerwało fatalną serię porażek. Miedziowi wygrali też drugi mecz w sezonie z Bruk-Betem. W Lubinie, 31 lipca, ograli ekipę Czesława Michniewicza 2:0.

Po tym spotkaniu Zagłębie ma 27 punktów - o trzy mniej od drużyny z Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Buksa 5'

Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Putiwcew, Osyra, Sitya - Kupczak - Gergel (46' Guba), Jovanović (71' Kowal), Babiarz, Miśak - Stefanik (46' Kędziora).

Zagłębie Lubin: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Cotra (44' Łukasz Piątek) - Kubicki, Tosik - Janus (85' Woźniak), Jagiełło, Janoszka - Buksa (79' Martin Nespor).

Żółte kartki: Babiarz, Putiwcew (Bruk-Bet) oraz Janoszka, Jagiełło (Zagłębie).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Messi, Neymar, Suárez kontra Ronaldo, Ramos, Benzema! Zobacz El Clásico, najważniejszy ligowy mecz w Europie 3 grudnia NA ŻYWO w Eleven, na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?