FC Barcelona - Real Madryt. Luis Enrique i Zinedine Zidane w podobnym nastroju po remisie

- Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku do momentu, aż w 90. minucie niepotrzebnie sfaulowaliśmy rywala niedaleko naszego pola karnego - powiedział po meczu FC Barcelona - Real Madryt Luis Enrique, trener "Barcy". Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Paweł Kapusta
PAP/EPA / PAP/EPA/Javier Lizon

- To nie jest dla nas najlepszy wynik, ale w meczu z takim rywalem, jak Real trudno mieć pod kontrolą każdy poszczególny element przez całe spotkanie - powiedział Luis Enrique.

Szkoleniowiec gospodarzy zdradził, jakie wskazówki dał swoim zawodnikom. Jak się okazało, trudności z ich realizacją miały bezpośredni wpływ na stratę gola na 1:1. - Prosiłem swoich zawodników, żeby pilnowali się szczególnie w okolicy naszego pola karnego i nie faulowali. Na nasze nieszczęście taka sytuacja miała miejsce w ostatniej minucie. Uważam, że Real wyrównał po bardzo charakterystycznej dla siebie akcji - powiedział Luis Enrique.

W podobnym nastroju po meczu, mimo że na pewno utrzymanie statusu quo w tabeli jest bardziej po myśli Realu, był szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane. - Nie umiem powiedzieć, czy remis jest sprawiedliwy. Uważam, że przede wszystkim w pierwszej części gry mogliśmy zagrać jeszcze lepiej. Gdy Barcelona zdobyła gola, ożywiła się, grało nam się trudniej. Moja drużyna ma jednak wielkie serce. Remis na pewno nie smakuje zwycięstwem, ale najważniejsze, że wciąż zdobywamy punkty - powiedział Francuz.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto w sezonie 2016-17 zdobędzie tytuł mistrza Hiszpanii?