Marcin Kamiński liderem 2. Bundesligi. Polak rozegrał kolejne 90 minut

Marcin Kamiński umacnia swoją pozycję w VfB Stuttgart. Polski obrońca wziął udział w wygranym 4:0 pojedynku z Erzgebirge Aue w meczu 15. kolejki 2. Bundesligi.

Konrad Kostorz

Marcin Kamiński w 11. serii gier wskoczył do "jedenastki" Stuttgartu i od tego czasu nie opuścił ani minuty. Trener Hannes Wolf w pierwszym spotkaniu wystawił go na pozycji defensywnego pomocnika, a w kolejnych "Kamyk" grał już jako środkowy obrońca.

W konfrontacji z Erzgebirge Polak miał stosunkowo niewiele pracy, ponieważ jego zespół dominował nad rywalem i odniósł przekonujące zwycięstwo. Kamiński nie błysnął w ofensywie w przeciwieństwie do swojego partnera z defensywy Timo Baumgartla, który w 13. minucie otworzył wynik.

Stuttgart znajduje się w wysokiej formie i przewodzi ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Eintrachtem Brunszwik, który swój mecz rozegra dopiero w poniedziałek. Za tydzień Die Schwaben czeka trudny pojedynek - z zajmującym trzecią lokatę Hannoverem 96.

Erzgebirge Aue - VfB Stuttgart 0:4 (0:2)
0:1 - Baumgartl 13'
0:2 - Gentner 24'
0:3 - Mane 68'
0:4 - Mane 76'
[/urlz]AS Roma z Wojciechem Szczęsnym kontra S.S. Lazio, czyli walka o panowanie w Rzymie! Derby della Capitale w tę niedzielę o 14:55 w Eleven Sports! Oglądaj NA ŻYWO na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy VfB Stuttgart wywalczy awans do 2. Bundesligi z pierwszego miejsca?