Ligue 1: mgła i hat-trick Toivonena

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W sobotni wieczór w Ligue 1 rozegrano cztery mecze. Spotkanie FC Nantes z SM Caen przełożono. Powodem była mgła, która uniemożliwiła grę.

W tym artykule dowiesz się o:

Od kilku dni panująca we Francji mgła utrudniała grę piłkarzom. Podobnie było w sobotę. Wieczorne mecze rozgrywane były w trudnych warunkach, a pojedynek Nantes z Caen został odwołany.

W Tuluzie sobota należała do Oli Toivonena, który w potyczce z FC Lorient zdobył trzy gole. W końcówce goście trafili na 3:2, ale gospodarzom udało się dowieźć wygraną do ostatniego gwizdka sędziego.

Pewnie po trzy punkty sięgnęło Nancy. Gospodarze w pierwszej części objęli prowadzenie w potyczce z Angers, a po przerwie dołożyli kolejnego gola. Nancy zdobywając trzy punkty zrównało się punktami z sobotnim rywalem.

Ważne zwycięstwo odniósł zespół Lille, który pokonał Montpellier. Rywal przed spotkaniem w tabeli o dwa punkty wyprzedzał gospodarzy. Lille prowadziło już 2:0, dziesięć minut przed końcem przyjezdni złapali kontakt. W nerwowej końcówce gościom nie udało się wyrwać przeciwnikom wygranej.

Bastia pokonując 2:0 Metz może spokojniej odetchnąć. Rywale nie zmusili gospodarzy do większego wysiłku i bez walki przegrali spotkanie. W tabeli drużyna z Korsyki zbliżyła się do sobotniego przeciwnika na punkt.

AS Nancy Lorraine - Angers SCO 2:0 (1:0) 1:0 - Issiar Dia 29' 2:0 - Luic Puyo 63'

Lille OSC - Montpellier HSC 2:1 (2:0) 1:0 - Nicolas de Preville 5' 2:0 - Younousse Sankhare 38' 2:1 - Steve Mounie 81'

SC Bastia - FC Metz  2:0 (1:0) 1:0 - Gael Danic 24' 2:0 - Allan Saint-Maximin 76'

Toulouse FC - FC Lorient 3:2 (2:1) 1:0 - Ola Toivonen 8' 2:0 - Ola Toivonen 20' 2:1 - Benjamin Moukandjo 27' 3:1 - Ola Toivonen 60' 3:2 - Abdul Waris 89'

FC Nantes - SM Caen - przełożony z powodu mgły.