Cristiano Ronaldo złakniony trofeów. "Nie przylecieliśmy do Japonii na wakacje"

Kolekcja trofeów Cristiano Ronaldo nie jest zbyt bogata jak na zawodnika jego formatu, więc nic dziwnego, że występ Realu Madryt w Klubowych Mistrzostwach Świata traktuje bardzo poważnie.

Maciej Kmita
PAP/EPA
- Nie przylecieliśmy do Japonii na wakacje. Jesteśmy tu, by wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata. To trofeum, które wiele znaczy. Chcemy je zdobyć, by zakończyć rok w możliwie najlepszy sposób. Kibice Realu są najlepsi, więc chcemy wygrać mistrzostwa, by znów móc się wspólnie z nimi cieszyć - mówi Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk ma w kolekcji tylko 18 trofeów. "Tylko", ponieważ mowa o zawodniku, który już cztery razy został wybrany piłkarzem roku na świecie. Na przykład dwa lata młodszy od Ronaldo Lionel Messi zdobył już 29 różnych pucharów, a Brazylijczyk Maxwell, który nigdy nie należał do światowej czołówki, ma w dorobku aż 34 trofeów.

Z Manchesterem United Ronaldo sięgnął po dziewięć laurów, a z Realem Madryt po osiem. Jego dorobek uzupełnia mistrzostwo Europy, które zdobył na tegorocznym turnieju.

W półfinale KMŚ 2016 Real zmierzy się z meksykańskim Clubem America. Królewscy wystąpią w rozgrywkach jako triumfator Ligi Mistrzów. W finale czeka na nich Kashima Antlers.