Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ważne ogniwo opuszcza KGHM Zagłębie Lubin. "To był czas, który zmienił postrzeganie klubu"

30 miesięcy dyrektorem sportowym KGHM Zagłębia Lubin był Piotr Burlikowski. Rzadko jednak się zdarza, żeby w tak ciepły sposób żegnana była osoba na jego stanowisku. Burlikowski zacznie pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

W grudniu do informacji publicznej podano, że Piotr Burlikowski żegna się z KGHM Zagłębiem Lubin. Otrzymał lepszą finansowo i sportowo ofertę w Polskim Związku Piłki Nożnej. Będzie blisko współpracował z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Jego dobra praca w Lubinie została doceniona w Warszawie.

Burlikowski w Zagłębiu dokonał wielu pozytywnych zmian: uporządkował kwestie sportowe czy transferowe i nic dziwnego, że jest żegnany w taki sposób.

- To był czas, który zmienił postrzeganie Zagłębia wśród polskich kibiców. Powrót do Ekstraklasy, udany sezon i przygoda w Lidze Europy oraz ciekawa runda jesienna - wymienia Robert Sadowski, prezes KGHM Zagłębia Lubin, po czym dodaje: - Pokazał swoją pracą, że była ona właściwa i wprowadził nową jakość, jeśli chodzi o kwestie sportowe. Dzięki niemu poprawiono wiele kwestii w naszym klubie.

Burlikowski otrzymał pamiątkową koszulkę i statuetkę. Zanim jednak do głosu doszedł sam zainteresowany, to Piotr Stokowiec również chwalił współpracę z dyrektorem sportowym. 

ZOBACZ WIDEO Jerzy Dudek: To najlepszy rok reprezentacji po '82

- Chciałbym podziękować ze strony całego sztabu szkoleniowego, ponieważ nie byłoby takich sukcesów bez prężnie działającego dyrektora. To kolejny przykład, że można nawet z funkcji dyrektora awansować. Cieszymy się, że nasza wspólna, dobra praca została zauważona. Powiem szczerze, że to był ciekawy, ale i burzliwy okres. Zawsze dochodziliśmy do porozumienia. Jak są fachowcy, to zawsze mogą się dogadać. Rozstajemy się w bardzo dobrej komitywie - przyznał trener.   

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za okres wspólnej pracy. Była to przyjemność, duma, spełnienie ambicji. Mam nadzieję, że wpisałem się w jakimś pozytywnym stopniu do tego wiatru, który zawiał tutaj. Zawsze będę kibicował Zagłębiu i trzymał kciuki za ten klub - mówi Piotr Burlikowski.

- Na wstępie muszę podziękować dwóm osobom: Tomaszowi Dębickiemu, który ściągnął mnie tutaj, a także panu trenerowi Piotrowi Stokowcowi. Pamiętam, jak przychodziłem tutaj do pracy, to głowy były zwieszone, nie było za różowo. Ale to była wspaniała 2,5-letnia współpraca, którą będę nosił w sercu. Zapisze się zawsze w mojej pamięci - podsumował Piotr Burlikowski.

Hit ligi włoskiej w Eleven: Fiorentina – Napoli w czwartek o 20:40! Oglądaj NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Zagłębie awansuje do europejskich pucharów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×