Premier League: Tottenham i Man Utd najlepsze w okresie świąteczno-noworocznym

Tottenham i Manchester United - to drużyny, które suchą stopą przeszły przez okres świąteczno-noworoczny i zainkasowały komplet punktów. Beznadziejnie natomiast spisywał się Southampton.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Gareth Copley
Koguty i Czerwone Diabły wygrały po trzy spotkania, a na szczególne pochwały zasługuje zwłaszcza wyczyn ekipy Mauricio Pochettino, która przerwała w środę bajeczną serię zwycięstw Chelsea i nie pozwoliła jej wyrównać rekordu Arsenalu z 2002 roku, który wygrał wówczas czternaście spotkań z rzędu.

Tottenham ma podwójne powody do radości, bo nie dość, że przed przerwą na rozgrywki Pucharu Anglii zameldował się w pierwszej czwórce, to jeszcze wypchnął z niej odwiecznego rywala - Arsenal.

Kanonierzy - tak jak Everton i Liverpool - byli w okresie świąteczno-noworocznym niepokonani, lecz nie zdołali odnieść kompletu zwycięstw i wywalczyli ostatecznie siedem oczek. Liderująca Chelsea zebrała ich sześć - tyle samo co Manchester City, który w marnym stylu przegrał sylwestrowy hit z The Reds (0:1).

Najsłabszy w trzech minionych kolejkach był Southampton. Drużyna Claude'a Puela jako jedyna poległa we wszystkich spotkaniach. Z jednym punktem, ale bez choć jednego triumfu miniony okres zakończyły natomiast: Middlesbrough, Crystal Palace, Sunderland, Hull City oraz Watford.

->Tabela Premier League

->Klasyfikacja strzelców Premier League ZOBACZ WIDEO Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń na Dakarze (źródło: TVP SA)
Która drużyna na koniec sezonu uplasuje się wyżej?