Puchar Króla: Świetny mecz w Sewilli. Real Madryt awansował do ćwierćfinału!

Sevilla zremisowała na własnym boisku z Realem Madryt 3:3 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu "Królewscy" wygrali 3:0 i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA

W rewanżu trener Zinedine Zidane dał szansę pokazania się kilku zmiennikom w podstawowej jedenastce. Do stolicy Andaluzji, decyzją szkoleniowca, nie pojechali Luka Modrić i Cristiano Ronaldo, a z powodu urazów zabrakło m.in. Jamesa Rodrigueza i Garetha Bale'a.

Mimo wysokiej porażki na Santiago Bernabeu, Sevilla podjęła rękawicę i od pierwszego gwizdka ruszyła do skomasowanych ataków. Napór przyniósł skutek już w 10. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Pablo Sarabii piłkę do własnej bramki skierował Danilo. Po golu gracze Jorge Sampaoli'ego nieco spuścili z tonu, ale i tak stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. Na posterunku stał jednak golkiper Kiko Casilla.

Sevilla od początku wyszła ustawieniem z trójką obrońców i narażała się na groźne kontry. Właśnie po jednej z nich padło wyrównanie. Marco Asensio ruszył z rajdem niemalże z własnego pola karnego, minął dwóch rywali i posłał piłkę między nogami golkipera. W tym momencie Sevilla potrzebowała aż 4 goli, aby myśleć o awansie.

Jeszcze przed przerwą na boisku pojawił się zimowy nabytek gospodarzy - Stevan Jovetić. Czarnogórzec został wypożyczony z Interu Mediolan i już w debiucie na Sanchez Pizjuan trafił do siatki po ładnym strzale z powietrza. Gospodarze dalej się nie poddawali i z minuty na minutę zyskiwali coraz większą przewagę. Na niecały kwadrans przed końcem po złej interwencji Casilli z najbliższej odległości na 3:1 strzelił Vicente Iborra.

Nadzieje gospodarzom na awans odebrał były piłkarz Sevilli - Sergio Ramos. Stoper Realu wykorzystał rzut karny po faulu na Casemiro. Mecz do końca mógł się podobać kibicom, a najbliżej trafienia był kolejny debiutant w zespole Sampaoliego - Clement Lenglet, który po strzale z główki trafił w słupek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się pierwszą porażką Realu Madryt w tym sezonie, fantastyczną akcję przeprowadził wprowadzony Karim Benzema, który minął dwóch przeciwników i w doliczonym czasie gry doprowadził do stanu 3:3.

***

W fatalnej dyspozycji wciąż są piłkarze Valencii. "Nietoperze" po porażce u siebie z Celtą Vigo 1:4 na rewanż pojechali bez wiary w korzystny wynik. Podopieczni Salvadora Gonzaleza Voro polegli z ekipą z Galicji po raz drugi - tym razem 1:2. Losów dwumeczu nie potrafili odwrócić również piłkarze Osasuny Pampeluna. W pierwszym spotkaniu polegli 0:3 z Eibar, w rewanżu padł bezbramkowy remis.

Wcześniej do ćwierćfinału Pucharu Króla awansowały ekipy FC Barcelona, Atletico Madryt, Realu Sociedad, Deportivo Alaves i Alcorcon. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się w piątek.