Sparingowo: Łukasz Teodorczyk zmieniony po 45 minutach przez swojego nowego rywala

Remisem 1:1 zakończył się towarzyski mecz pomiędzy Anderlechtem a 1. FC Koeln. W obu zespołach wystąpili Polacy - Łukasz Teodorczyk oraz Paweł Olkowski.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Teodorczyk po strzelonej bramce PAP/EPA / Łukasz Teodorczyk po strzelonej bramce
Łukasz Teodorczyk tradycyjnie pojawił się w wyjściowym składzie Anderlechtu, ale na boisku spędził tylko 45 minut. Trener Fiołków chciał sprawdzić, jak zaprezentuje się nowy rywal reprezentanta Polski Isaac Kiese Thelin, który został wypożyczony do końca sezonu.

Pojedynek zakończył się remisem 1:1 i wynik został ustalony jeszcze przed przerwą. W 37. minucie 1.FC Koeln prowadzenie dał Konstantin Rausch, lecz 120 sekund później wyrównał Nicolae Stanciu.

Warto zauważyć, że w podstawowym składzie Koeln pojawił się Paweł Olkowski, co nie było takie oczywiste w tym sezonie w Bundeslidze. Jesienią tylko pięciokrotnie zagrał w ligowym spotkaniu, ale w trzech ostatnich meczach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Czy Teodorczyk zostanie królem strzelców ligi belgijskiej?