Ligue 1: zwycięstwo FC Nantes, Mariusz Stępiński przedwcześnie zszedł z boiska

FC Nantes sprawiło niespodziankę i pokonało na wyjeździe wyżej notowane Toulouse FC 1:0, ale Mariusz Stępiński sobotniego wieczoru do udanych nie zaliczy, bo nie wytrwał na boisku nawet do przerwy.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Polak znalazł się w podstawowym składzie Kanarków, jednak nie miał udziału w otwierającej wynik bramce Emiliano Sali, a w 41. minucie został zastąpiony przez Yacine Bammou. Początkowo wydawało się, że przyczyna tkwiła w problemach zdrowotnych naszego reprezentanta, później jednak okazało się, że była to typowa "wędka".

W drugiej połowie wynik się już nie zmienił i FC Nantes zainkasowało pełną pulę, dzięki czemu oddaliło się od zagrożonej strefy na odległość czterech punktów.

Na wyjeździe grało również Girondins Bordeaux. Ekipa Jocelyna Gourvenneca - z Igorem Lewczukiem w składzie (Polak spędził na boisku 90 minut) - zremisowała z Angers SCO 1:1. Oba gole padły w pierwszej części. Najpierw Ismael Traore dał prowadzenie gospodarzom, a niespełna kwadrans później samobójcze trafienie zanotował Baptiste Santamaria, którego nastrzelił Diego Rolan.

W innych wieczornych pojedynkach po pełną pulę sięgnęły FC Lorient i AS Nancy Lorraine, zaś Montpellier HSC i Dijon FCO podzieliły się punktami po remisie 1:1.