Serie A: epizod Bartosza Salamona w wysoko wygranym meczu Cagliari Calcio

Cagliari Calcio zwyciężyło 4:1 z Genoa CFC i oddaliło się od pokonanych w tabeli Serie A. Bartosz Salamon wszedł na boisko w 80. minucie, gdy czerwoną kartkę dostał Marco Capuano.

PAP/EPA / EPA/FABIO MURRU
Piłkarzom Cagliari Calcio zawiało w oczy na początku meczu. Trener Massimo Rastelli musiał rzutem na taśmę wymienić element w jedenastce. Kontuzję zgłosił Davide Di Gennaro, którego zastąpił Panagiotis Tachtsidis. Następnie gospodarze stracili gola. Drogę do ich bramki znalazł w 28. minucie Giovanni Simeone po dośrodkowaniu Edenilsona.

Drużyna Salamona wzięła się do pracy i wykorzystała efektywnie kwadrans, który został do przerwy. Cagliari Calcio odwróciło wynik 0:1 na 2:1. Marco Borriello dobił z bliska uderzenie Tachtsidisa, które odbił Eugenio Lamanna, a Joao Pedro strzał Boriello, który odbił się od poprzeczki. Karta odwróciła się i od tego momentu fortuna sprzyjała gospodarzom.

Pojedynek wygrali 4:1. Borriello dorzucił na swoje konto jeszcze jedno trafienie i jest blisko przekroczenia dziesięciu w klasyfikacji strzelców. Diego Farias ustalił wynik z rzutu karnego w 64. minucie. Dzięki zwycięstwu Cagliari Calcio ma trzy punkty przewagi nad pokonanymi w Serie A, a pasmo porażek gości zostało przedłużone do czterech.

Bartosz Salamon zaczął mecz na ławce rezerwowych. W grudniu wystąpił w dwóch spotkaniach, w których drużyna nie zachowała czystego konta. Styczeń rozpoczął poza jedenastką, a duet stoperów tworzyli Luca Ceppitelli i Marco Capuano. Ten ostatni dostał w 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Powstałą wówczas lukę w obronie uzupełnił Salamon.

Cagliari Calcio - Genoa CFC 4:1 (2:1)
0:1 - Giovanni Simeone 28'
1:1 - Marco Borriello 38'
2:1 - Joao Pedro 43'
3:1 - Marco Borriello 56'
4:1 - Diego Farias (k.) 64'

Cagliari: Rafael – Mauricio Isla, Luca Ceppitelli, Marco Capuano, Nicola Murru – Daniele Dessena, Davide Di Gennaro, Nicolo Barella (83' Gianni Munari) – Joao Pedro (80' Bartosz Salamon) – Diego Farias (73' Marco Sau), Marco Borriello.

Genoa: Eugenio Lamanna – Armando Izzo, Nicolas Burdisso, Ezequiel Munoz – Danilo Cataldi, Isaac Cofie (57' Nikola Ninković), Luca Rigoni, Diego Laxalt (75' Danko Lazović) – Edenilson, Giovanni Simeone, Lucas Ocampos (66' Mauricio Pinilla).

Żółte kartki: Capuano, Joao Pedro, Colombo, Farias (Cagliari) oraz Cataldi, Rigoni (Genoa).