Carlo Ancelotti: Mój zespół pokazał charakter

Bayern Monachium w piątek pokonał na wyjeździe Freiburg (2:1) po dwóch golach Roberta Lewandowskiego. - Mój zespół pokazał charakter. To dlatego wygraliśmy - powiedział Carlo Ancelotti.

Karol Borawski
Carlo Ancelotti z Robertem Lewandowskim Newspix / Firo / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti z Robertem Lewandowskim

Spotkanie we Freiburgu było dla Bayernu Monachium trudną przeprawą. To gospodarze objęli prowadzenie, w pierwszej części spotkania grali mądrze, choć z upływem czasu coraz częściej do głosu dochodzili piłkarze Carlo Ancelottiego.

W 35. minucie do wyrównania doprowadził Robert Lewandowski, który po rzucie rożnym sprytnie uderzył lewą nogą. Alexander Schwolow odbił piłkę, ale ta i tak znalazła się w bramce.

Decydująca o losach meczu okazała się 92. minuta. Franck Ribery przeprowadził rajd lewą stroną i miękko wrzucił w pole karne. Robert Lewandowski, mimo asysty obrońcy, przyjął piłkę na klatkę piersiową, a po chwili oddał strzał zewnętrzną częścią stopy. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

- To był trudny mecz, ponieważ mierzyliśmy się z silnym i agresywnym przeciwnikiem - powiedział Carlo Ancelotti.

- W pierwszych 45 minutach nie graliśmy dobrze. Podoba mi się, że mój zespół pokazał żądzę zwycięstwa i charakter. To dlatego wygraliśmy. Nie możemy być szczęśliwi ze stylu naszej gry, ale możemy być zadowoleni z rezultatu - dodał.

W następnej kolejce prowadzący w Bundeslidze Bayern zagra na wyjeździe z Werderem Brema.

Mecz na szczycie Serie A w Eleven Sports! 22 stycznia o 12:25 Juventus zmierzy się z Lazio. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Bayern wygra mistrzostwo Niemiec i Ligę Mistrzów?