Sparingowo: zwycięstwo Lecha Poznań, kuriozalne wydarzenia w końcówce

W trzecim zimowym meczu sparingowym Lech Poznań pokonał ósmy zespół bułgarskiej ekstraklasy, Beroe Stara Zagora 3:1. W końcówce miały miejsce wydarzenia, do których dochodzi niezmiernie rzadko.

Szymon Mierzyński
PAP / Jakub Kaczmarczyk
Rywale Kolejorza prowadzili do przerwy 1:0, ale zabójczy w wykonaniu podopiecznych Nenada Bjelicy był ostatni fragment. W 74. minucie stan rywalizacji wyrównał Dawid Kownacki, lecz sędzia początkowo tego gola nie uznał, Bułgarzy szybko wznowili grę i trafili na 0:2. Protesty poznaniaków okazały się jednak skuteczne, arbiter zaliczył ich trafienie i cofnął grę, więc wynik stał się remisowy.

Później lechici przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i po płaskim uderzeniu Pawła Tomczyka, a także strzale z bliska Marcina Robaka triumfowali 3:1.

Zespół ze stolicy Wielkopolski stracił we wtorek pierwszego gola w trwającym okresie przygotowawczym, ale zanotował drugie zwycięstwo. Kolejny sprawdzian czeka go w czwartek, gdy zmierzy się z węgierskim Ujpestem Budapeszt. To będzie ostatnie spotkanie kontrolne podczas zgrupowania na Cyprze.

Lech Poznań - Beroe Stara Zagora 3:1 (0:1)
0:1 - Radosław Kiriłow 44'
1:1 - Dawid Kownacki 74'
2:1 - Paweł Tomczyk 89'
3:1 - Marcin Robak 90'

Skład Lecha Poznań: Matus Putnocky - Marcin Wasielewski (64' Tomasz Kędziora), Dariusz Dudka, Jan Bednarek (64' Wołodymyr Kostewycz), Maciej Wilusz, Abdul Aziz Tetteh (64' Łukasz Trałka) , Maciej Gajos, Maciej Makuszewski (64' Radosław Majewski), Darko Jevtić (64' Marcin Robak), Szymon Pawłowski (64' Tymoteusz Puchacz), Dawid Kownacki (75' Paweł Tomczyk).

Czy Lech wygra kolejny sparing z Ujpestem Budapeszt?