Gol Olisadebe zapewnił zwycięstwo na inaugurację sezonu chińskiej ekstraklasy

Napastnik Emmanuel Olisadebe bardzo udanie rozpoczął nowy sezon chińskiej ekstraklasy. Jego drużyna, Henan Jianye, w sobotnie popołudnie w ramach 1. kolejki ligowej podjęła przed własną publicznością Guangzhou Kanton.

Wojciech Święch

Emmanuel Olisadebe wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. Miejscowi objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy to do siatki trafił Leandro Netto de Macedo. Goście z Kantonu doprowadzili do wyrównania w 54. minucie za sprawą trafienia Baia Lei.

W 59. minucie zespół Henan przeprowadził ładną akcję. Podanie głową przedłużył jeden z zawodników gospodarzy, a obrońca Guangzhou starał się opanować piłkę. Jednak zrobił to tak niefortunnie, iż Olisadebe zdołał w polu karnym przejąć futbolówkę i uderzeniem z jedenastu metrów w długi róg po ziemi pokonał golkipera.

Miejscowi odnieśli zwycięstwo w stosunku 2:1. Były reprezentant Polski nie wystąpił w całym spotkaniu. W doliczonym czasie gry, w 93. minucie, na placu gry zastąpił go Xiao Zhi.

Henan Jianye - Guangzhou Kanton 2:1 (1:0)
1:0 - Netto 22'