The Championship: 90 minut Saganowskiego

Do sześciu meczów wzrósł bilans Marka Saganowskiego bez zdobyczy bramkowej. W 40. kolejce The Championship reprezentant Polski zagrał całe spotkanie w barwach Southampton, a Święci zremisowali na wyjeździe z Blackpool 1:1. Kolejne trzy punkty do swojego dorobku bramkowego może dopisać Wolverhampton Wanderers.

Bartosz Zimkowski

Blackpool już w 20. minucie zdobyło bramkę, gdy rzut karny wykorzystał Duddley Campbell. Sytuacja Southampton zrobiła się nieciekawa - zwłaszcza, że goście musieli to spotkanie wygrać. Zajmowali bowiem przedostatnie miejsce w lidze i każda strata punktów mocno ogranicza ich szanse na pozostanie w The Championship na kolejny sezon. W drugiej połowie udało się Southampton doprowadzić do wyrównania. Saganowski zagrał cały mecz, ale ponownie bramki nie strzelił.

W barwach Watford zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Rasiaka. Szerszenie zremisowały na Portman Road z Ipswich Town, gdzie na ławce rezerwowych pojawił się Bartosz Białkowski. Kilka dni temu polski bramkarz został wypożyczony do tego zespoły z Southampton. Natomiast nawet na ławce Derby County zabrakło Przemysława Kaźmierczaka. Barany bezbramkowo zremisowały z Barnsley.

Trzy punkty do swojego dorobku punktowego dopisało Wolverhampton Wanderers. Wilki ograły Nottingham Forest 1:0 i są coraz pewniejsze awansu do Premiership. Rozczarował wicelider Birmingham City. Blues podejmowali na swoim stadionie Norwich City, które znajduje się w strefie spadkowej. Po pierwszej połowie wygrywali 1:0 po trafieniu Camerona Jerome'a, ale tuż po zmianie stron stracili bramkę i ostatecznie zremisowali 1:1.

W niedzielę zostanie rozegrany ostatni mecz. Cardiff City w pojedynku kolejki zagra z Sheffield United.