Sparingowo: rewelacja Pucharu Polski pokonała GKS Katowice

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Rybniku GKS Katowice przegrał z III-ligowym GKS-em 1962 Jastrzębie 1:2. Dla katowickiego zespołu to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym.

Łukasz Witczyk
Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski Newspix / Rafał Rusek/Pressfocus.pl / Piłkarze GKS Jastrzębie ogolili głowy po awansie w Pucharze Polski
GKS Katowice w dwóch poprzednich meczach sparingowych pokonał II-ligowe ROW 1964 Rybnik (2:0) oraz Odrę Opole (1:0). W obu tych spotkaniach gole strzelał Andreja Prokić i tak samo było w sobotnim meczu przeciwko III-ligowemu GKS-owi 1962 Jastrzębie. 27-letni Serb w 32. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Mimo różnicy dwóch klas dzielących te drużyny było to wyrównane starcie. Rewelacja Pucharu Polski prezentowała wysoki poziom i przeprowadzała wiele ataków. Dwa z nich dały jastrzębianom bramki, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo nad wiceliderem I ligi. Sytuacje sam na sam z Maciejem Wierzbickim wykorzystali Daniel Szczepan oraz Tomasz Dzida.

GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:0)
1:0 - Andreja Prokić 32'
1:1 - Daniel Szczepan 53'
1:2 - Tomasz Dzida 83'

GKS Katowice:

I połowa: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Oliver Praznovsky, Tomasz Wisio, Dawid Abramowicz - Kamil Jóźwiak, Łukasz Pielorz, Sławomir Duda, Grzegorz Goncerz, Paweł Szołtys - Andreja Prokić.

II połowa: Maciej Wierzbicki - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Damian Garbacik, Dawid Abramowicz - Łukasz Zejdler, Bartłomiej Kalinkowski, Daniel Kramarczyk, Tomasz Foszmańczyk, Przemysław Grosiak - Mikołaj Lebedyński.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Damian Zajączkowski, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Krzysztof Suchecki, Adrian Kopacz, Marcin Ruda, Damian Tront, Kamil Jakubowski, Wojciech Caniboł, Kamil Jadach.

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?