Puchar Francji: zespół Igora Lewczuka z awansem

We wtorek rozegrano spotkania 1/16 finału Pucharu Francji. W dwóch z nich udział brali reprezentanci Polski. Z awansu do kolejnej fazy mógł się cieszyć Igor Lewczuk. Z kolei drużyna Mariusza Stępińskiego odpadła z dalszej rywalizacji.

Łukasz Witczyk
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux

Girondins Bordeaux pokonało przed własną publicznością Dijon FCO 2:1. Wygrana nie przyszła jednak łatwo Żyrondystom. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 53. minucie po bramce zdobytej przez Malcoma. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, ale udało im się to dopiero w 83. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Lois Diony.

Po emocjonującej końcówce awans zapewnili sobie gospodarze. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania ustalił Gaetan Laborde i dał swoje drużynie awans. 90 minut w barwach Żyrondystów rozegrał Igor Lewczuk.

Z kolei FC Nantes o awans rywalizowało na wyjeździe z Lille OSC. Jedyną bramkę w 81. minucie zdobył z rzutu karnego Sebastien Corchia. Goście nie zdołali odrobić strat i odpadli z rozgrywek Pucharu Francji. Mariusz Stępiński rozegrał 90 minut i w protokole sędziowskim zapisał się żółtą kartką.