Sparingowo: pierwsze zwycięstwo Legii Warszawa, piękny gol Michała Kucharczyka

W piątym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa pokonała 1:0 Daejeon Citizen FC. Rywal mistrza Polski to 7. zespół południowokoreańskiej II ligi.

Maciej Kmita
PAP / Bartłomiej Zborowski
Pierwotnie w tym terminie Legia miała się zmierzyć z duńskim Odense BK, ale doszło do zmiany planów ostatecznie zagrała z Azjatami. Z uwagi na to, że godzinę po tym spotkaniu Legię sprawdzi duński FC Nordsjaelland, trener Jacek Magiera postawił na graczy drugiego planu.

W I połowie, gdy na boisku byli Kasper Hamalainen i Thibault Moulin, dla którego był to pierwszy występ w zimowych sparingach, Legia była zespołem lepszym i kontrolowała to, co działo się na boisku. W 11. minucie mistrz Polski potwierdził swoją wyższość, gdy sprytem błysnął Michał Kucharczyk, który pokonała golkipera rywali uderzeniem z ostrego kąta w bliższy róg bramki. Gol "Kuchego"oznacza, że Legia zatrzymała na 335 serię minut bez zdobytej bramki.

Gdy w przerwie Hamalainena i Moulina zastąpili nastoletni Adrian Małachowski i Sandro Kulenović, a w miejsce Daniela Chimy Chukwu wszedł Michaił Aleksandrow, Legia nie potrafiła narzucić przeciwnikom swoich warunków gry i po zmianie stron głównie się broniła. Robiła to jednak na tyle umiejętnie, że Radosław Cierzniak nie był w poważnych opałach ani razu.

To pierwsze zwycięstwo Legii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej warszawianie przegrali z Arminią Bielefeld (1:2) i Zenitem Sankt Petersburg (0:2), a zremisowali z Hyundai Ulsan FC (0:0) i Grasshopper Zurych (0:0).

Legia Warszawa - Daejeon Citizen FC 1:0 (1:0)
1:0 - Kucharczyk 11'

Skład Legii: Radosław Cierzniak - Tomasz Nawotka, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Mateusz Hołownia - Michał Kucharczyk, Bartłomiej Urbański, Thibault Moulin (46' Adrian Małachowski), Waleri Kazaiszwili, Daniel Chima Chukwu (46' Michaił Aleksandrow) - Kasper Hamalainen (46' Sandro Kulenović).

Legia Warszawa będzie wiosną mocniejsza niż jesienią?