Sparingowo: udana próba generalna Wisły Kraków. Biała Gwiazda na zwycięskiej ścieżce

W piątym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków pokonała 3:1 I-ligowe Zagłębie Sosnowiec. Dla Białej Gwiazdy była to próba generalna przed pierwszym w 2017 roku meczem o stawkę.

Krakowianie objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po centrze Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego uderzeniem głową poprzeczkę bramki Zagłębia ostemplował Ivan Gonzalez. Wiślacy szybko odzyskali piłkę, nie wypuścili rywala z pola karnego i po dośrodkowaniu Tomasza Cywki piłkę do siatki posłał Mateusz Zachara.

Zagłębie wyrównało za sprawą Martina Pribuli, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie Wiśle przywrócił Paweł Brożek, który dobił do bramki obroniony przez golkipera strzał Krzysztofa Mączyńskiego. Po przerwie wynik spotkania ustalił Zachara, który wykorzystał głową dośrodkowanie Rafała Boguskiego.

W barwach Wisły zadebiutowali pozyskani przed kilkoma dniami Jakub Bartkowski i Pol Llonch. Ten drugi zrobił bardzo dobre wrażenie w środkowej strefie.

Mecz z Zagłębiem był dla Wisły próbą generalną przed startem rozgrywek. Zwycięstwo z I-ligowcem było trzecim z rzędu ekipy Kiko Ramireza. Wcześniej krakowianie pokonali MSK Żylina (2:1) i Steauę Bukareszt (4:3), a w pierwszych grach kontrolnych ulegli Rakowowi Częstochowa (0:2) i Paksi FC (1:2).

Pierwsze w 2017 roku spotkanie o stawkę Biała Gwiazda rozegra 11 lutego z Koroną Kielce.

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)
1:0 - Zachara 6'
1:1 - Pribula 18'
2:1 - Brożek 38'
3:1 - Zachara 65'

Wisła: Łukasz Załuska (46' Michał Miśkiewicz) - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki (61' Alan Uryga), Ivan Gonzalez, Jakub Bartkowski - Rafał Boguski (75' Wojciech Słomka), Krzysztof Mączyński (79' Kacper Laskoś), Denis Popović (61' Pol Llonch), Mateusz Zachara - Zdenek Ondrasek, Paweł Brożek (67' Jakub Bartosz).

Zagłębie: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński (75' Konrad Budek), Krzysztof Markowski (46' Arkadiusz Najemski), Jaroslav Machovec (62' Kamil Wiktorski), Żarko Udovicić - Konrad Michalak (58' Dawid Ryndak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (46' Sebastian Milewski), Tomasz Nowak, Martin Pribula (46' Robert Bartczak) - Wojciech Łuczak (58' Tin Matić).