Ligue 1: bolesna porażka FC Nantes, nieskuteczny Mariusz Stępiński

Kompletnie nieudany występ FC Nantes. Drużyna Mariusza Stępińskiego przegrała u siebie z AS Nancy Lorraine 0:2, a Polakowi w kluczowym momencie zabrakło skuteczności.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Były napastnik Ruchu Chorzów zagrał w lidze od początku po raz pierwszy od 14 stycznia, ale niestety nie wykorzystał szansy. Był wprawdzie aktywny, lecz tuż po przerwie zmarnował wyborną okazję i to był moment, który w dużej mierze zdecydował o losach spotkania. Nasz reprezentant przejął piłkę po katastrofalnym błędzie Joffreya Cuffauta, ale zamiast uderzać od razu, chciał jeszcze mijać Siergieja Czernika i ostatecznie nic z tej akcji nie wyszło.

Zaledwie dwie minuty później było już 0:1. Tym razem pod własną bramką fatalnie pomylili się gospodarze, w efekcie Maurice Dale dograł do Issiara Dii, a ten dopełnił formalności z kilku metrów.

W 62. minucie przeciętny występ Mariusza Stępińskiego się zakończył, a jego miejsce zajął Yacine Bammou. Już po chwili jednak Kanarki wyzbyły się wszelkich złudzeń. Znów centrował Male, a Julien Cetout uderzył z ostrego kąta z kozłem i piłka poleciała do siatki nad Remym Riou.

W końcówce mieliśmy jeszcze sporą awanturę, po której czerwone kartki otrzymali Amine Harit i Vincent Muratori. Wynik się już jednak nie zmienił i po triumfie 2:0 AS Nancy Lorraine wyprzedziło w tabeli FC Nantes i z dorobkiem 27 punktów awansowało na 11. miejsce. Kanarki są teraz 14. i mają trzy oczka przewagi nad zagrożoną strefą.

->Tabela Ligue 1

Czy Mariusz Stępiński zachowa miejsce w podstawowym składzie na kolejny mecz z SC Bastia?