Anglia: debiut Krystiana Bielika

Krystian Bielik zadebiutował w barwach Birmingham City 15 dni po wypożyczeniu z Arsenalu. Polak zagrał w podstawowym składzie w przegranym 1:2 spotkaniu The Championship z Preston North End.

Bartosz Zimkowski
Krystian Bielik Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Krystian Bielik pojawił się na środku defensywy Birmingham City, a między słupkami tradycyjnie miejsce zajął były reprezentant Polski Tomasz Kuszczak. Jednak już w ósmej minucie musiał sięgnąć do własnej siatki, gdy po podaniu Aidena McGeady'ego niepilnowany na szóstym metrze Robinson pokonał polskiego golkipera.

Tuż przed upływem drugiego kwadransa gospodarze mogli prowadzić już 2:0, ale Blues uchronił Tomasz Kuszczak. Były bramkarz m.in. Manchesteru United piękną paradą sparował piłkę nad poprzeczkę.

Tuż po zmianie stron Birmingham City wyrównało za sprawą Adamsa, jednak gościom nie dane było zdobycie choćby punktu, ponieważ 12 minut przed końcem znów przegrywali i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Bielik rozegrał pełne 90 minut - tak samo jak Tomasz Kuszczak. Dla 19-letniego Polaka był to pierwszy oficjalny mecz w Anglii w podstawowym składzie.

W tabeli Birmingham zajmuje 14 miejsce i tak naprawdę nie grozi im spadek czy też ma minimalne szanse na awans do Premier League.

Znakomite parady Skorupskiego nie pomogły. Zobacz skrót meczu Inter Mediolan - Empoli FC [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Bielik poradzi sobie w The Championship?