Holandia: dublet Piotra Parzyszka! Polak bohaterem De Graafschap

W piątkowym meczu 26. kolejki holenderskiej II ligi De Graafschap pokonało 2:1 SC Telstar, a obie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Piotr Parzyszek. 24-latek walczy o koronę króla strzelców Eerste Divisie.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Od 40. minuty zespół Piotra Parzyszka przegrywał 0:1, ale w 72. minucie Polak doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny, a dziewięć minut później po raz drugi posłał piłkę do bramki rywala, zapewniając swojej drużynie ósme zwycięstwo w sezonie.

Po dublecie ustrzelonym w piątkowym spotkaniu Parzyszek ma na koncie już 17 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Eerste Divisie. Najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza holenderskiej ekstraklasy jest w tej chwili Tom Boere z FC Oss, który strzelił 26 goli.

Zarówno Parzyszek, jak i Filip Bednarek rozegrali w piątek pełne 90 minut. Po 26 kolejkach ich zespół ma w dorobku 24 punkty i zajmuje 17. miejsce w ligowej tabeli. De Graafschap nie jest zagrożone spadkiem - czerwoną latarnią Eerste Divisie jest Achilles 1929, który ma na koncie tylko 10 punktów, a do III ligi spadnie tylko jeden zespół.

De Graafschap - SC Telstar 2:1 (0:1)
0:1 - van Berkel 40'
1:1 - Parzyszek (k.) 72'
2:1 - Parzyszek 81'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?