Robert Lewandowski - nienasycony bohater ostatnich akcji

Robert Lewandowski nie spocznie, nim nie strzeli gola, który gwarantowałby Bayernowi albo reprezentacji Polski zwycięstwo bądź remis. Kapitan Biało-Czerwonych poluje na bramkę do ostatniego gwizdka i najskuteczniejszy jest w ostatniej fazie meczu.

Maciej Kmita
East News
W sobotę Robert Lewandowski znalazł się na ustach piłkarskich Niemiec za sprawą gola strzelonego w 96. minucie spotkania z Herthą Berlin (1:1). Trafienie "Lewego" uratowało mistrzom kraju punkt, a Polak nie pierwszy raz w tym roku wystąpił w roli strażaka. W meczu pierwszej kolejki rundy wiosennej z Freiburgiem (2:1) także posłał piłkę do siatki rywali w doliczonym czasie gry, zapewniając Bayernowi zwycięstwo.

Po tych meczach Niemcy ochrzcili Lewandowskiego "Panem Last Minute", ale to nic nadzwyczajnego, że polski napastnik zdobył bramkę w doliczonym czasie gry. Kapitan Biało-Czerwonych nie spocznie, nim nie strzeli gola, który gwarantowałby Bayernowi albo reprezentacji zwycięstwo bądź remis.

W sezonie 2016/2017 Lewandowski strzelił dla Bayernu i reprezentacji już aż 32 gole, a dziewięć trafień zanotował w ostatnim kwadransie i doliczonym czasie gry - w żadnej fazie meczu nie jest tak skuteczny, jak w jego końcówce.

76+ 9 28%

Aż pięć z dziewięciu bramek zdobytych po 76. minucie miało decydujący wpływ na wyniki meczu Bayernu i reprezentacji. W 2. kolejce Bayern pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 właśnie po dublecie skompletowanym przez Lewandowskiego w ostatnim kwadransie. We wspomnianym meczu 17. kolejki z Freiburgiem (2:1) późno zdobytą bramką dał Bayernowi wygraną, a teraz z Herthą (1:1) w ostatniej akcji zapewnił mistrzowie Niemiec remis.

Do tego trzeba dodać pamiętne trafienie z ostatniej sekundy meczu el. MŚ 2018 z Armenią (2:1), a warto wspomnieć o dublecie ustrzelonym w ostatnim kwadransie eliminacyjnego spotkania z Rumunią (3:0), który przypieczętował wygraną Polski na gorącym terenie w Bukareszcie.