Holandia: Ajax Amsterdam na zwycięskiej ścieżce

W niedzielnym meczu 23. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Vitesse Arnhem (1:0). To szóste z rzędu zwycięstwo wicemistrza Holandii i szóste kolejne spotkanie bez straty gola rywala Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy.

Maciej Kmita
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski
Jedyną bramkę spotkania zdobył w 26. minucie gry Davy Klaassen, który udanym strzałem wykończył szybki kontratak Ajaksu. W II połowie kapitan wicemistrza Holandii mógł strzelić drugiego gola, ale Eloy Room obronił jego uderzenie z rzutu karnego.

To szósta z rzędu ligowa wygrana Ajaksu i jednocześnie szósty kolejny mecz wicemistrza Holandii bez straty gola. Amsterdamczycy sięgnęli po komplet punktów w każdym z tegorocznych meczów Eredivisie, a bramki nie stracili w żadnym z pięciu ostatnich ligowych spotkań i pojedynku 1/16 finału Ligi Europy z Legią Warszawa (0:0).

Mecz z Vitesse był ostatnim testem Ajaksu przed rewanżowym spotkaniem z Legią. Spotkanie wicemistrza Holandii z mistrzem Polski odbędzie się w czwartek w Amsterdamie. Trener Peter Bosz nie oszczędzał swoich podstawowych zawodników na bój z Legią - w Arnhem Ajax wystąpił w najmocniejszym składzie.

Vitesse Arnhem - Ajax Amsterdam 0:1 (0:1)
0:1 - Klaassen 26'

PA: Manchester City nie dał rady II-ligowcowi [ZDJĘCIA ELEVEN]