Patryk Małecki: Nie ma się co załamywać

Wisła Kraków przegrała w spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 0:1. Krakowianie stwarzali sobie groźne sytuacje pod bramką przeciwnika, ale zabrakło im skuteczności. - Nie ma się co załamywać - powiedział Patryk Małecki.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Jedyną bramkę dla Śląska Wrocław zdobył Joan Angel Roman, który uwolnił się spod opieki obrońców i wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Madeja. W całym spotkaniu to Wisła Kraków miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła zamienić jej na bramkę, przez co z Wrocławia wróciła na tarczy.

- Kontrolowaliśmy to spotkanie. Zabrakło bramki, konsekwencji. Mieliśmy sporo sytuacji, przede wszystkim w drugiej połowie nasza gra wyglądała dobrze. Jednak co z tego, jak zabrakło nam skuteczności - ocenił pomocnik krakowskiego zespołu, Patryk Małecki.

Małecki mógł być bohaterem Wisły. W drugiej połowie zmarnował jednak dogodną sytuację. - Tydzień temu wyszedł mi strzał życia. W meczu ze Śląskiem powinienem zdobyć bramkę, ale się nie udało. Szkoda, bo gdybym ją strzelił, to byśmy wygrali i zdobyli trzy punkty. Nie ma się co załamywać. Musimy cieszyć się z tego, że w drugiej połowie dobrze graliśmy w piłkę i stwarzaliśmy okazję. Musimy zakasać rękawy i jeszcze ciężej pracować, przede wszystkim nad skutecznością i będzie dobrze - powiedział Małecki.

Za tydzień Biała Gwiazda zmierzy się u siebie z wiceliderem Lotto Ekstraklasy, Jagiellonią Białystok. - Interesują nas tylko trzy punkty. Będzie to bardzo trudny mecz. Spotkanie ze Śląskiem jest już historią, myślimy o Jagiellonii. Jest to drużyna, której nie można się bać - zakończył Małecki.

Morata i Bale dali zwycięstwo Realowi. Zobacz skrót meczu z Espanyolem [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Wisła Kraków pokona Jagiellonię Białystok?