Premier League: aktywny Kamil Grosicki. Polak mógł nawet zdobyć gola

Hull City nie zdołało wygrać z Burnley FC (1:1) w meczu 26. kolejki Premier League, a pełne 90 minut w barwach gospodarzy zaliczył Kamil Grosicki. Polak był bardzo aktywny i mógł zdobyć nawet bramkę.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Ed Sykes Livepic

Trzeci raz z rzędu w podstawowym składzie Hull City wystąpił Kamil Grosicki, ale po raz pierwszy do ostatniej minuty. Początkowo koledzy nie zauważali na lewym skrzydle reprezentanta Polski. Ten starał się szeroko ustawiać, ale dopiero z czasem zaczął otrzymywać podania.

W pierwszej odsłonie to Grosicki otrzymał szanse uderzenia z rzutu wolnego z 20 metrów. Przymierzył dobrze, ale ostatecznie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Zdecydowanie najaktywniejszym piłkarzem w drugiej połowie był reprezentant Polski. Raz po raz szarżował lewym skrzydłem, najczęściej dośrodkowywał w pole karne, ale sporo razy został przyblokowany.

Miał też wymarzoną okazję do zdobycia bramki. Dużo miejsca zostawili mu rywale na 14 metrze i Grosicki otrzymał płaskie podanie. Oddał techniczny strzał, który o centymetry minął słupek.

W końcu w 72. minucie padła bramka dla Hull. Korner wywalczył Grosicki, Polak też dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę ręką zagrał Michael Keane. Sędzia wskazał na "wapno", a jedenastkę na gola zamienił Tom Huddlestone.

Tylko cztery minuty trwała radość gospodarzy, ponieważ Keane w pełni zrehabilitował się za wcześniejszą sytuację i silnym strzałem z sześciu metrów postawił kropkę nad "i".

Więcej goli w tym meczu nie padło. Grosicki był bardzo aktywny, ale zabrakło efektywności w jego zagraniach. Mógł też się wpisać na listę strzelców.

Wyniki sobotnich meczów 26. kolejki Premier League:

Chelsea Londyn - Swansea City 3:1 (1:1)
1:0 - Cesc Fabregas 19'
1:1 - Fernando Llorente 45'
2:1 - Pedro Rodriguez 72'
3:1 - Diego Costa 84'

Crystal Palace - Middlesbrough 1:0 (1:0)

1:1 - Michael Keane 76'

Czerwona kartka: Ashley Barnes /90+2' - za drugą żółtą/ (Burnley).

West Bromwich Albion - AFC Bournemouth 2:1 (2:1)
0:1 - Joshua King (k.) 5'
1:1 - Craig Dawson 10'
2:1 - Gareth McAuley 22'

Watford FC - West Ham United 1:1 (1:0)
1:0 - Troy Deeney (k.) 3'
1:1 - Andre Ayew 73'

W ten weekend FC Barcelona zawalczy o pierwsze miejsce w tabeli w meczu z Atletico Madryt! Oglądaj hit ligi hiszpańskiej NA ŻYWO w Eleven 26.02 o 16:00 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Hull City utrzyma się w Premier League?