Puchar Francji: Girondins Bordeaux w ćwierćfinale, 90 minut Igora Lewczuka

Girondins Bordeaux wciąż w grze o Puchar Francji. W meczu 1/8 finału drużyna Igora Lewczuka - z Polakiem w składzie - pokonała u siebie FC Lorient 2:1.

Szymon Mierzyński
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
Outsider Ligue 1 sprawił podopiecznym Jocelyna Gourvenneca niemałe kłopoty i na początku drugiej połowy objął prowadzenie po trafieniu Benjamina Jeannota. Dublet Gaetana Laborde sprawił jednak, że gospodarze zwyciężyli 2:1 i do niespodzianki nie doszło.

Igor Lewczuk pojawił się w podstawowym składzie Żyrondystów. To był pierwszy występ byłego obrońcy Legii Warszawa od 4 lutego. Wtedy zagrał on w pojedynku 23. kolejki Ligue 1 ze Stade Rennes (1:1), ale musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą z powodu urazu biodra.

We wtorkowy wieczór Polak spędził na placu gry 90 minut i na kwadrans przed końcem otrzymał żółtą kartkę za faul.

Girondins Bordeaux - FC Lorient 2:1 (0:0)
0:1 - Benjamin Jeannot 48'
1:1 - Gaetan Laborde 61'
2:1 - Gaetan Laborde 72'

Czy Girondins Bordeaux ma szansę na zdobycie Pucharu Francji?