Kokpit Kibice

Kończy się pewna epoka. Kto zostanie następcą Luisa Enrique?

Luis Enrique potwierdził swoje odejście. Po trzech latach Asturyjczyk opuści stolicę Katalonii, a klub zmuszony jest oficjalnie szukać jego następcy. Kto tym razem przejmie stery w Barcelonie? Przedstawiamy potencjalnych kandydatów.
Jakub Artych
Jakub Artych
Koniec pewnej epoki

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

Koniec spekulacji na temat Luisa Enrique. 46-letni szkoleniowiec pozostanie trenerem FC Barcelona tylko do końca obecnego sezonu. O swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej po wygranym 6:1 meczu ze Sportingiem Gijon.

- To dla mnie bardzo ciężka decyzja, którą bardzo dokładnie przemyślałem. Uważam, że muszę być wierny temu, co myślę - mówił Asturyjczyk. - Powodem odejścia jest sposób, w jaki ja podchodzę do tego zawodu. Ta profesja sprawia, że ma się bardzo mało godzin na odpoczynek i mało możliwości na odłączenie się od świata - wyjaśnia Luis Enrique.

Na forach internetowych zawrzało, a wśród kibiców Dumy Katalonii panują mieszane uczucia. Podobnie było zresztą podczas ligowego spotkania z Leganes (2:1), w którym część fanów okazywała wsparcie dla Enrique, a inni domagali się wręcz jego odejścia. Kibice zaczęli jednak poważnie martwić się o los swojej drużyny.

Prezes Josep Bartomeu ma kilka miesięcy, aby znaleźć godnego następcę dla 46-letniego Enrique. Czy FC Barcelona pozostanie wierna swojemu DNA z nowym szkoleniowcem? Kto ma największe szansę na angaż w stolicy Katalonii?

Na kolejnych kartach przedstawiamy najpoważniejszych kandydatów do pracy w Barcelonie.

Kto powinien być nowym trenerem FC Barcelona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (2):