Puchar Węgier: drugi gol Michała Nalepy i awans Ferencvarosu Budapeszt

W rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Węgier Ferencvaros Budapeszt pokonał 2:0 Honvedem Budapeszt i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Jedną z bramek dla mistrza Węgier zdobył Michał Nalepa.

Maciej Kmita
Newspix / PUZZLEPIX/NEWSPIX.PL
W 30. minucie spotkania Michał Nalepa wślizgiem skierował piłkę do bramki rywali, dobijając tym samym strzał jednego z kolegów, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki Honvedu.

W drugiej połowie prowadzenie Ferencvarosu podwyższył Daniel Bode. Ekipa Nalepy jest obrońcą trofeum.

To drugi gol Polaka w sezonie 2016/2017. Wcześniej zdobył bramkę w spotkaniu ligowym.

Nalepa od 1 lipca ma być zawodnikiem Lechii Gdańsk. 24-latek zasili biało-zielonych po tym, jak wygaśnie jego umowa z Ferencvarosem.

Honved Budapeszt  - Ferencvaros Budapeszt 0:2 (0:1)
0:1 - Nalepa 30'
0:2 - Bode 51'

Fantastyczny powrót Realu Madryt! Królewscy uratowali pozycję lidera [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Michał Nalepa będzie wzmocnieniem Lechii Gdańsk?