Primera Division: bajeczna Barcelona rozbiła Celtę Vigo

FC Barcelona rozbiła Celtę Vigo aż 5:0. Duma Katalonii była o kilka klas lepsza od swoich rywali, którzy byli bezradni w starciu z mistrzem Hiszpanii.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Albert Gea
Kilka dni temu Luis Enrique poinformował, że po zakończeniu sezonu odejdzie z Barcelony, ale to nie wpłynęło na piłkarzy, którzy w pojedynku z Celtą Vigo udowodnili swoją wyższość.

Od początku spotkania Duma Katalonii zepchnęła rywali do rozpaczliwej obrony. Początkowo zawodnicy Barcelony pudłowali lub brakowało im szczęścia - tak jak w jednej akcji Luis Suarez oraz Lionel Messi trafili piłką w słupek.

W końcu w 24. minucie Argentyńczyk zdobył gola. Popędził środkiem boiska, a następnie oddał mierzony strzał lewą nogą sprzed pola karnego tuż przy słupku. Argentyńczyk cieszył się z ładnej bramki, ale 16 minut później mógł oklaskiwać to, co zrobił Neymar. Messi zagrał do Brazylijczyka, który bajeczną podcinką umieścił futbolówkę w siatce.

Mistrzowie Hiszpanii zamknęli mecz pomiędzy 57. a 64. minutą. Jednak w pierwszej z tych sytuacji nie popisał się sędzia asystent, który nie zobaczył spalonego Ivana Rakiticia. Chorwat z kilku metrów zdobył gola.

- Sporting Gijon [ZDJĘCIA ELEVEN]

Później idealnie w linii z obrońcami ustawił się Samuel Umtiti. Francuski obrońca otrzymał płaskie dośrodkowanie od Messiego i z pięciu metrów zdobył swoją debiutancką bramkę w Barcelonie.

180 sekund później było już 5:0. Sam Argentyńczyk wbiegł w pole karne, minął jednego, a następnie drugiego zawodnika i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

To była kropka nad "i", ponieważ Barcelona wyraźnie zwolniła i nie zdobyła już żadnej bramki. Duma Katalonii wróciła na fotel lidera, ale Real Madryt wciąż ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

FC Barcelona - Celta Vigo 5:0 (2:0)
1:0 - Lionel Messi 24'
2:0 - Neymar 40'
3:0 - Ivan Rakitić 57'
4:0 - Samuel Umtiti 61'
5:0 - Lionel Messi 64'

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto (68' Iniesta), Pique, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets (60' Mascherano), Rafinha - Messi, L.Suarez, Neymar (70' Denis Suárez)

Celta Vigo: S.Alvarez - Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J.Castro - Roncaglia, Radoja - Aspas, Wass (69' Diaz), Bongonda (52' Sisto) - Guidetti (62' Jozabed)

Żółte kartki: Cabral, Radoja, Gomez (Celta).