KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ministerstwo Rozwoju: Tak, chcieliśmy Roberta Lewandowskiego

- Były rozmowy z menedżerem Roberta Lewandowskiego, mieliśmy taką koncepcję - przyznało nam Ministerstwo Rozwoju. Kapitan reprezentacji Polski nie weźmie jednak udziału w kwietniowych Targach Hanowerskich.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Robert Lewandowski wydaje się niezadowolony z działań Bayernu Monachium Getty Images / Christof Koepsel / Robert Lewandowski wydaje się niezadowolony z działań Bayernu Monachium.

O tym, że Ministerstwo Rozwoju wystosowało propozycję do sztabu piłkarza, informowaliśmy w poniedziałek. Poprosiliśmy też o wyjaśnienie, jaką konkretnie rolę przewidziało dla kapitana reprezentacji Polski. Oto odpowiedź, jaką dostaliśmy.

"Targi w Hannoverze należą do największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych. Towarzyszy im międzynarodowa wystawa innowacyjnych produktów i usług dla przemysłu. Jako kraj partnerski Hannover Messe 2017 Polska pokaże różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i będzie rozbudować międzynarodowe relacje. Targi w Hannoverze to doskonała okazja do długofalowej promocji Polski na arenie międzynarodowej i budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii. Polska będzie dysponowała prestiżowym stoiskiem narodowym.

Będziemy także współautorami ceremonii otwarcia targów. Obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości. Jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe. Nie było natomiast rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać "twarzą" polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017. Nie ma też rozmów na ten temat z innymi osobami" - poinformowała nas Monika Ociepka z Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju. 

Targi w Hanowerze odbędą się w dniach 24-28 kwietnia 2017 roku. 

Jacek Stańczyk

ZOBACZ WIDEO Asysta Glika i cztery gole na Stade Louis II. Zobacz skrót meczu AS Monaco - FC Nantes [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Czy Robert Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (110)
Zobacz więcej komentarzy (42)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×