Dania: gol Kamila Wilczka

W środowym meczu Pucharu Danii Broendby Kopenhaga wygrało z III-ligowym BK Marienlyst 4:1. Jedną z bramek dla zwycięskiego zespołu zdobył Kamil Wilczek.

Łukasz Witczyk
Kamil Wilczek ostatnich tygodni nie może zaliczyć do udanych. W rozgrywkach ligi duńskiej ostatniego gola zdobył 27 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu wystąpił w sześciu pojedynkach Broendby IF i nie zdobył w nich bramki. Przełamanie nastąpiło w środowym meczu Pucharu Danii, w którym Wilczek zdobył gola w 32. minucie. Od ostatniego trafienia minęło 508 minut.

Polak boisko opuścił w 57. minucie. Cały mecz z Broendby IF rozegrał były piłkarz Lecha Poznań, Paulus Arajuuri.

Wilczek w tym sezonie rozegrał dla Broendby IF 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich piętnaście bramek oraz zanotował dwanaście asyst.

BK Marienlyst - Broendby IF 1:4 (1:4)
0:1 - Rodolph Austin 20'
0:2 - Svenn Crone 24'
0:3 - Kamil Wilczek 32'
0:4 - Zsolt Kalmar 34'
1:4 - Esben Petersen 37'

Czy Kamil Wilczek powinien zostać powołany do reprezentacji Polski?