Liga Europy: cenny remis Borussii M'gladbach. Siedem goli w belgijskim starciu

Borussia M'gladbach zremisowała 1:1 na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen w pierwszym meczu o awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Aż siedem goli padło w innym bratobójczym pojedynku KAA Gent z KRC Genk.

PAP/EPA / PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Niemcy mieli pecha w losowaniu. W Lidze Europy pozostało im dwóch przedstawicieli, którzy muszą walczyć ze sobą o awans do ćwierćfinału. Borussia M'gladbach wyciągnęła wnioski po dwumeczu z ACF Fiorentina i rozpoczęła rywalizację z Schalke 04 Gelsenkirchen od mocnego uderzenia. W 15. minucie Jonas Hofmann dał Źrebakom prowadzenie strzałem między nogami bramkarza. Schalke odpowiedziało ekspresowo golem Guido Burgstallera na 1:1. To, co najważniejsze w "niemieckim dwumeczu", wydarzy się w rewanżu. Nieco lepszą sytuację ma przed nim Borussia.

Bratobójczy pojedynek toczą również kluby z Belgii. KRC Genk potrafił strzelić piłkarzom KAA Gent cztery gole w 23 minuty, a trzy w 12 minut. Dzięki skuteczności zszedł na przerwę z prowadzeniem 4:1. Szczególnie widowiskowe było trafienie Rusłana Malinowskiego z rzutu wolnego. Kibice gospodarzy nie mogli uwierzyć, jak banalne błędy popełniała w obronie miejscowa drużyna. W czwartek zobaczyli aż siedem goli. Wygrana 5:2 na wyjeździe sprawia, że KRC Genk jest jedną nogą w ćwierćfinale.

Oczekiwań nie zawiódł hit, którym po losowaniu okrzyknięto pojedynek Olympique Lyon z AS Roma. Francuzi przegrywali 1:2, ale rewelacyjne przyspieszenie po przerwie zaowocowało trzema golami i zwycięstwem 4:2. Jakość i dramaturgia meczu podsyciły oczekiwanie na rewanż w wiecznym mieście. Francuzi mają tam czego bronić. AS Roma będzie natomiast podrażniona ostatnimi porażkami. W kadrze gospodarzy nie znalazł się Maciej Rybus, natomiast Wojciech Szczęsny oglądał mecz z ławki rezerwowych gości.

Celta Vigo jest ostatnim przedstawicielem Primera Division w Lidze Europy. W roli obrońcy honoru ligi hiszpańskiej czuje się doskonale. Dwa tygodnie temu wyeliminowała niespodziewanie Szachtar Donieck, a tym razem wypracowała sobie zaliczkę w rywalizacji z FK Krasnodar. Decydującą bramkę na 2:1 zdobył w 90. minucie Claudio Beauvue sprytnym strzałem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Olympiakos Pireus zremisował na własnym stadionie 1:1 z Besiktasem Stambuł. Po golu weterana Estebana Cambiasso prowadził, ale oddał inicjatywę i pozwolił drużynie znad Bosforu na ripostę, przez co aby awansować, musi minimum raz trafić do siatki w rewanżu.