Lider II ligi trzyma się mocno. Odra Opole wygrała w Poznaniu z Wartą

Odra Opole coraz wygodniej rozsiada się fotelu lidera II ligi. Ekipa Jana Furlepy odniosła drugie wiosenne zwycięstwo, pokonując w Poznaniu Wartę 3:1. Gospodarze zapłacili wysoką cenę za minimalizm.

Szymon Mierzyński
przywitanie zawodników Odry Opole / Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole
Oba zespoły przystępowały do sobotniej potyczki podbudowane wygranymi na inaugurację i w "ogródku" spodziewano się bardzo dobrego widowiska. Emocji nie zabrakło, ale zieloni nie udźwignęli presji i nie potrafili postawić liderowi twardego oporu, mimo że ten przynajmniej w pierwszej połowie nie był zespołem dominującym.

Mecz miał różne fazy, ale do przerwy cieszyli się goście, którzy wykorzystali niefrasobliwość rywala w tyłach, w efekcie oko w oko z Mateuszem Filipowiakiem stanął Szymon Skrzypczak i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.

Warta takie klarowne okazje miała dopiero po przerwie. Wyrównać powinien już Mateusz Broź, który fatalnie spudłował z ostrego kąta. W 64. minucie było jednak 1:1, choć Krzysztof Biegański miał w tej sytuacji sporo szczęścia. Skrzydłowy poznaniaków chciał zgrywać piłkę głową na środek pola karnego, ale trafił ją nie do końca czysto i... wyszedł z tego perfekcyjny strzał przy słupku. Tobiasz Weinzettel był bez szans.

Podopieczni Petra Nemca odrobili straty, okupując to sporym wysiłkiem, lecz później popełnili ogromny błąd, bo zamiast spróbować pójść za ciosem, zagrali wybitnie defensywnie i skupili się tylko na bronieniu remisu. Jak wiadomo, taka taktyka sprawdza się rzadko i ten minimalizm Warty Odra bezlitośnie wykorzystała.

Rozstrzygnięcie zapadło w ostatnim kwadransie. Opolanie odzyskali prowadzenie po skutecznej główce Marka Gancarczyka, a w 90. minucie losy spotkania definitywnie rozstrzygnął Dawid Wolny, który trafił do siatki pewnym uderzeniem z ostrego kąta.

Odra triumfowała w Poznaniu 3:1, dzięki czemu zachowała pozycję lidera. Zieloni natomiast mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Warta Poznań - Odra Opole 1:3 (0:1)
0:1 - Szymon Skrzypczak 36'
1:1 - Krzysztof Biegański 64'
1:2 - Marek Gancarczyk 77'
1:3 - Dawid Wolny 90'

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak - Franciszek Siwek (77' Gracjan Goździk), Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge, Jakub Kiełb, Artur Marciniak, Łukasz Białożyt (68' Adrian Szynka), Michał Ciarkowski, Filip Brzostowski, Krzysztof Biegański, Mateusz Broź.

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Mateusz Bodzioch, Aleksander Kowalski, Robert Trznadel, Tomasz Wepa, Mateusz Peroński, Gabriel Nowak (72' Dawid Wolny), Marcin Wodecki (33' Łukasz Winiarczyk, 60' Mateusz Wrzesień), Marek Gancarczyk (90+1' Marcin Stasiowski), Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Franciszek Siwek, Artur Marciniak (Warta Poznań) oraz Aleksander Kowalski, Tomasz Wepa (Odra Opole).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Odra Opole zakończy sezon na 1. miejscu w tabeli?