Nice I liga: Górnik Zabrze przegrywa w Siedlcach

Pogoń Siedlce w 21. kolejce I ligi pokonała Górnika Zabrze (2:1). Kluczem do zwycięstwa gospodarzy okazała się większa determinacja w grze.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Piłkarze z Siedlec przystąpili do sobotniego pojedynku podrażnieni wysoką porażką z Sandecją Nowy Sącz (0:4). Początek meczu należał jednak do Górnika, który lepiej operował piłką. W 12. minucie Rafał Kurzawa zacentrował z rzutu rożnego, piłka minęła Rafała Misztala, a David Ledecky nie zdołał umieścić futbolówki w siatce.

Obraz gry zmienił się w 22. minucie, w której siedlczanie objęli prowadzenie. Świetną, indywidualną akcją popisał się Michał Bajdur, który dograł do niepilnowanego Konrada Wrzesińskiego. Pomocnik strzałem głową pokonał Tomasza Loskę. W pierwszej połowie do wyrównania mógł doprowadzić jeszcze Sandi Arcon, który w dobrej sytuacji uderzył bardzo niecelnie.

Druga połowa przysporzyła kibicom zdecydowanie więcej emocji niż pierwsza. Już w 49. minucie wynik powinien podwyższyć Konrad Wrzesiński, jednak w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę. Po chwili doszło do sporego zamieszania na boisku, gdyż piłkarze obu drużyn "doskoczyli" do siebie po faulu bez piłki piłkarza Górnika.

Dwie minuty po tym zdarzeniu mieliśmy wyrównanie. W sytuacji sam na sam znalazł się Ledecky, którego strzał w dobrym stylu obronił Misztal. Z dobitką Łukasza Wolsztyńskiego bramkarz Pogoni nie miał jednak już szans.

Radość piłkarzy z Zabrza trwała zaledwie 6 minut. Daniel Chyła podał do Zjawińskiego, ten pociągnął prawą flanką, po czym dograł w pole karne. Piłkę w szesnastce przejął Piotr Mroziński i pewnym uderzeniem wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Goście z Zabrza w końcówce spotkania za wszelką cenę starali się odwrócić losy meczu, jednak podopiecznym Marcina Brosza brakowało precyzji.

Pogoń Siedlce - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)
1:0 - Wrzesiński 22'
1:1 - Wolsztyński 57'
2:1 - Mroziński 63'

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński (90' Damian Świerblewski), Piotr Mroziński (85' Marcin Paczkowski), Marcin Burkhardt, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur - Dariusz Zjawiński (86' Eusebio Bancessi).

Górnik: Tomasz Loska - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Dani Suarez, Rafał Kosznik - Sandi Arcon (46' Łukasz Wolsztyński), Szymon Żurkowski (56' Dawid Plizga), Maciej Ambrosiewicz, Igor Angulo, Rafał Kurzawa - David Ledecky (85' Marcin Urynowicz).

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski (Pogoń) oraz Bartosz Kopacz, David Ledecky, Łukasz Wolsztyński, Rafał Kosznik (Górnik).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)