Nemanja Nikolić zabrał głos po pierwszym golu w MLS

Nemanja Nikolić zdobył pierwszego gola w MLS już w pierwszym meczu na stadionie Chicago Fire. - To wspaniałe. Spodziewałem się tego - powiedział po meczu z Real Salt Lake City.

Karol Borawski
Nemanja Nikolić w barwach Legii PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Nemanja Nikolić w barwach Legii

Nikolić trafił do Chicago Fire z Legii w lutym za 3 miliony euro. Reprezentant Węgier dobrze wprowadził się do nowego zespołu.

W sobotnim spotkaniu drugiej kolejki MLS znakomicie przywitał się z amerykańskimi kibicami, zdobył gola już w 11 minucie. Jego zespół wygrał 2:0 i w Konferencji Wschodniej ustępuje tylko New York Red Bulls.

- To mój pierwszy mecz na Toyota Park, pierwszy gol i pierwsze zwycięstwo Chicago. To wspaniałe. Spodziewałem się tego - powiedział po meczu.

- Oczywiście po 1:1 w pierwszym meczu (z Columbus Crew - przyp. red.) wiedziałem, że zwycięstwo z Real Salt Lake City da nam ważne punkty. Dobrze się zaprezentowaliśmy zwłaszcza w pierwszych 20 minutach. Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu - dodał.

Były napastnik Legii przyznał, że musi się jeszcze zaadaptować do gry w ekipie Strażaków. - Warunki do gry były naprawdę trudne. Było bardzo wietrzenie, zimno, poza tym treningi wyglądają inaczej niż w Europie. Chcę ciężko pracować w Chicago. Mam nadzieję, że za kilka tygodni poprawi się pogoda i na stadionie będzie więcej ludzi - powiedział 29-letni zawodnik.

W następnej kolejce MLS Chicago Fire zagra na wyjeździe z Atlantą United.

Czy Nemanja Nikolić zostanie królem strzelców MLS?