Puchar Niemiec: koniec pięknego snu Sportfreunde Lotte. Borussia Dortmund z awansem

W rozegranym w Osnabruck ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Sportfreunde Lotte przegrało z Borussią Dortmund 0:3. Gole dla gości strzelili Christian Pulisić, Andre Schuerrle oraz Marcel Schmelzer.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL

Dopiero za drugim podejściem udało się rozegrać ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Niemiec pomiędzy Sportfreunde Lotte i Borussią Dortmund. Za pierwszym razem mecz został odwołany ze względu na obfite opady deszczu, co miało wpływ na kiepski stan boiska. Z tego powodu niemiecka federacja zdecydowała, że powtórka rozegrana zostanie na stadionie w oddalonym o 10 kilometrów Osnabruck.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli dortmundczycy, wśród których zabrakło między innymi Pierre-Emericka Aubameyanga. Obie drużyny dzieliły dwie klasy rozgrywkowej. Gospodarzom nie brakowało ambicji i długo starali się być równorzędnym rywalem dla utytułowanego rywala. W pierwszej połowie to gospodarze mieli groźniejsze sytuacje, ale na wysokości zadania stanął Roman Burki, który zachował czyste konto.

Po przerwie Borussia była już stroną dominującą, częściej utrzymywała się przy piłce i stwarzała kolejne okazje pod bramką przeciwnika. Bramka wisiała w powietrzu, a goście swego dopięli w 57. minucie. Świetną szarżą popisał się aktywny Ousmane Dembele, który tuż przed polem karnym odegrał do Christiana Pulisicia. Amerykanin w sytuacji sam na sam pokonał Benedikta Fernandeza strzałem po ziemi.

Mimo straconej bramki gospodarze nie stracili nadziei na korzystny wynik. Ta została im odebrana w 66. minucie. Shinji Kagawa w polu karnym dograł do Raphaela Guerreiro, a ten głową wycofał piłkę do Andre Schuerrle, który precyzyjnym uderzeniem zdobył drugą bramkę dla Borussii. Gospodarzom ta sytuacja podcięła skrzydła i do ostatniego gwizdka ograniczali się do pojedynczych ataków.

Z kolei Borussia szukała kolejnych bramek. Swoje szanse zmarnowali jednak Schuerrle i Dembele, a dobrymi interwencjami popisywał się golkiper Sportfreunde. Dortmundczycy w końcówce nie forsowali tempa i utrzymywali korzystny rezultat, premiujący ich awansem do półfinału. W 83. minucie Borussia podwyższyła prowadzenie po świetnym strzale Marcela Schmelzera z rzutu wolnego. Uderzył on z trzydziestu metrów, piłkę odbił Fernandez, ta trafiła w słupek i wpadła do siatki.

Sportfreunde Lotte - Borussia Dortmund 0:3 (0:0)
0:1 - Christian Pulisić 57'
0:2 - Andre Schuerrle 66'
0:3 - Marcel Schmelzer 83'

Sportfreunde Lotte: Benedikt Fernandez - Alexander Langlitz (46' Phillipp Steinhart), Matthias Rahn, Gerrit Nauber, Nico Neidhart - Tim Wendel (73' Luka Tankulić), Andre Dej (61' Moritz Heyer), Kevin Pires-Rodrigues - Jarosław Lindner, Kevin Freiberger - Bernd Rosinger.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Matthias Ginter, Marc Bartra - Christian Pulisić (82' Emre Mor), Gonzalo Castro (86' Alexander Isak), Raphael Guerreiro (71' Mikel Merino), Marcel Schmelzer - Ousmane Dembele, Shinji Kagawa - Andre Schuerrle.

Żółte kartki: Alexander Langlitz, Kevin Pires-Rodrigues (Sportfreunde Lotte) oraz Raphael Guerreiro, Gonzalo Castro (Borussia Dortmund).

Czy Borussia Dortmund zdobędzie Puchar Niemiec?