Holandia: Piotr Parzyszek ciągle strzela! 20. ligowy gol Polaka

W piątkowym meczu 30. kolejki Eerste Divisie z Fortuną Sittard (2:3) swojego 20. ligowego gola w sezonie strzelił Piotr Parzyszek z De Graafschap.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Tym razem były młodzieżowy reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego. Jego trafienie dało De Graafschap prowadzenie 1:0, ale zespół z Doetinchem nie potrafił go utrzymać i już do przerwy przegrywał 1:2.

Piotr Parzyszek oraz bramkarz De Graafschap, Filip Bednarek rozegrali pełne 90 minut. Parzyszek z 20 golami na koncie jest drugim najlepszym strzelcem Eerste Divisie. Więcej bramek od niego zdobył tylko Tom Boere (28).

Kontrakt Parzyszka z De Graafschap wygasa 30 czerwca i wszystko wskazuje na to, że po sezonie zmieni barwy. Zainteresowanie polskim napastnikiem przejawiają kluby Eredivisie i 2. Bundesligi.

Fortuna Sittard - De Graafschap 3:2 (2:1)
0:1 - Parzyszek (k.) 6'
1:1 - Dianessy 11'
2:1 - Bassan 29'
3:1 - Bassan 69'
3:2 - Demmers 90'

Piotr Parzyszek sprawdzi się w mocniejszej lidze?